Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) kreditoriai iš Graikijos reikalauja sumažinti išlaidas 11,5-11,9 mlrd. eurų (per 5 proc. šalies BVP) per artimiausius dvejus metus, kad įvykdytų biudžeto deficito planinius rodiklius. Jeigu šalis nesumažins išlaidų, kaip to reikalaujama, tarptautinių ekspertų „trejetas“, atstovaujantis ES, TVF ir ECB, atsisako parengti teigiamas išvadas, būtinas norint gauti eilinę paskolos dalį - 31,5 mlrd. eurų.
Įvairiais vertinimais, liko suderinti iki trečdalio visų numatytų karpymų, įskaitant vyriausybės einamąsias išlaidas, taip pat išlaidas gynybai ir sveikatos apsaugai. Derybų dalyvių nuomone, beveik neišvengiamas pensinio amžiaus pailginimas nuo 65 iki 67 metų. Dar 2009 metais dauguma moterų į pensiją pasitraukdavo sulaukusios 52-ejų, o vidutinis pensinis amžius siekė 62 metus.
Be to, dauguma analitikų mano, kad vyriausybei nepavyks išvengti tolesnio ženklaus atlyginimų ir pensijų karpymo.
Graikija skuba sumažinti išlaidas, nes be teigiamų „trejeto“ išvadų ir naujos paskolos dalies šaliai gresia bankrotas. Tačiau naujos taupymo priemonės jau ne kartą buvo atidedamos dėl kilusių sunkumų derybose tarp Graikijos politikų.
Tuo tarpu Graikijoje vis didesnę jėgą įgauna protestai prieš planuojamas taupymo priemones. Antradienį finansų ministerijos tarnautojai, įskaitant mokesčių inspektorius ir muitinių darbuotojus, blokavo įėjimą į Finansų ministerijos pastatą, reikalaudami iš vyriausybės atsisakyti planuojamo jų atlyginimų karpymo. Iki pirmadienio darbe neketina pasirodyti teismų darbuotojai. Ketvirtadienį Atėnuose streikuos transporto darbuotojai, nevažinės metro, tramvajai ir priemiestiniai traukiniai.
Didžiausios Graikijos viešojo ir privataus sektoriaus profsąjungos rugsėjo 26 d. žada surengti visuotinį streiką.