Savo „Facebooko“ paskyroje ekonomistas pirmiausia įžvelgia pasikartojančią situaciją. Milijardierius George Sorosas jau anksčiau pasinaudojo susidariusia panašia situacija.
„Likimo ironija - praėjus ketvirčiui amžiaus G. Sorosas vėl spekuliuoja Didžiosios Britanijos svaru sterlingu. Tiesa, šį kartą ne tiesiogiai - pirkdamas auksą, kurio vertė galimo "Brexit" ir finansinės sumaišties atveju smarkiai išaugtų, kaip ir, pavyzdžiui, saugių valstybių obligacijų kaina. G. Sorosas tapo nemėgiamu politikų ir plačiosios visuomenės, kai Juodojo trečiadienio (1992 m. rugsėjo 16 d.) išvakarėse masiškai skolinosi svarus ir susikūrė trumpąją atvirąją poziciją, pirkdamas kitas ES valiutas - Vokietijos markes ir Prancūzijos frankus“, - rašo ekonomistas.
Tačiau situacija šį kartą galėtų būti net baisesnė.
„Šį kartą Britanijos svaras sterlingų gali nuvertėti kur kas daugiau nei tada - iki 20-30 proc. JAV dolerio atžvilgiu. Palyginti su euru, svaras turėtų atpigti mažiau, kadangi išsipildžius "Brexit" scenarijui, nukentės ir bendroji ES valiuta“, - socialiniame tinkle svarsto ekonomistas.
Bėdos – ne tik ekonominės
Nukentėjus eurui, Lietuvai kiltų papildomų grėsmių.
„Pablogės mūsų eksporto į ūkanotąjį Albioną sąlygos. Be to, sumažės, lietuvių emigrantų Didžiojoje Britanijoje piniginių perlaidų ekvivalentas eurais, o tai neigiamai atsilieps šalies nekilnojamojo turto ir mažmeninės prekybos rinkai.
Neįmanoma tiksliai pasakyti, kas kelintas Lidl, IKI, Maxima, RIMI išleidžiamas euras yra "iš emigracijos", tačiau kai kurių prekybos apyvartos judesių pastaraisiais metais negalėtume paaiškinti ignoruodami piniginių perlaidų veiksnį“, - teigia G. Nausėda.
Pasak jo, bėdos būtų ne tik ekonominės. Pradėtų klibėti ir visa Europos Sąjunga.
„"Brexit" suduotų skaudų smūgį federalizacijos keliu žengiančiai Europos Sąjungai. Sakoma, kad bet kokios krizės suteikia šansą organizacijoms ir institucijoms sustiprėti, nusistatyti teisingą santykį su savo problemomis. Ar taip bus ir šį sykį? Nebūčiau tuo toks tikras...“, - rašo ekonomistas.
Visgi savo apmąstymus ekonomistas užbaigia ir džiugu pastebėjimu.
„Esu įsitikinęs tik dėl vieno dalyko - Anglijos, Velso, Škotijos ir Šiaurės Airijos rinktinės Europos futbolo čempionatuose toliau žais“, - rašė ekonomistas G. Nausėda.