Tokia kompensacija bus taikoma atgaline data nuo šių metų sausio 1 d. iki balandžio 30 d. faktiškai suteiktoms paslaugoms. Sąskaitos bus perskaičiuojamos automatiškai, todėl klientams dėl šios lengvatos papildomai kreiptis nereikės.
Taikys PVM lengvatą
Sąskaitose už kovo mėnesio paslaugas gyventojai matys papildomas eilutes, kuriose bus nurodyta už kiekvieną jau praėjusį mėnesį pritaikyta PVM kompensacijos suma. VŠT atkreipia dėmesį, kad 9 proc. kompensacijos nebus taikoma visai sąskaitai, tik šildymo ir karšto vandens paslaugoms, kurių PVM tarifas buvo 9 proc. Toks PVM mokesčio kompensavimo mechanizmas bus taikomas tik gyvenamosioms patalpoms.
Vadovaujantis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta tvarka, taip pat bus peržiūrėtos Vilniaus miesto savivaldybės paskirtos kompensacijos už šildymą ir karštą vandenį.
Sąskaitos mažėjo
Kovo mėnesis buvo šiltesnis nei vasaris – vidutinė lauko oro temperatūra siekė 1,4 laipsnių, t. y. laipsniu daugiau negu vasarį. Tad nepaisant to, kad šilumos kaina Vilniuje išlieka panašiame lygyje, klientus pasieks mažesnės sąskaitos.
„Pirmą kartą nuo šio šildymo sezono pradžios kovo mėnesio šilumos kaina ne augo, o mažėjo, nors energetinių išteklių kainos vis dar išlieka aukštos. Mėnesio pradžioje buvo šilta, todėl tiek dėl aukštesnės lauko oro temperatūros, tiek dėl mažesnės šilumos kainos ir pritaikytos PVM kompensacijos už praėjusius mėnesius sąskaitos bus vidutiniškai 29 proc. mažesnės negu vasarį”, – sako VŠT Klientų aptarnavimo departamento direktorius Laurynas Jakubauskas.
Vis dar galima kreiptis dėl kompensacijų
PVM kompensacija gyventojams nėra vienintelė priemonė, siekiant sumažinti sąskaitų už šildymą ir karštą vandenį naštą gyventojams. Gyventojai vis dar gali kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių išmokų skyrių būsto šildymo ir karšto vandens išlaidų kompensacijai gauti.
VŠT savo klientams primena ir apie mokėjimų atidėjimo galimybę, kuria pasinaudoti gali net ir kompensacijas gavę klientai. Susitarimą su bendrove pasirašę klientai iki šio šildymo sezono pabaigos mokėtų 35 proc. didesnes sąskaitas lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Likusi suma būtų kaupiama ir šildymo sezonui pasibaigus sumokama per kliento pasirinktą mokėjimo terminą – nuo 1 iki 18 mėnesių. Toks mokėjimų atidėjimas netaikomas automatiškai, todėl gyventojai patys turi kreiptis į Klientų aptarnavimo centrą arba nuotoliu – užtenka paskambinti tel. 19118 arba parašyti el. paštu [email protected].
Nutraukti šildymą – galima
Nors sprendimą dėl visuotinio šildymo sezono pabaigos priima Vilniaus miesto savivaldybė, tačiau gyventojai ir patys gali nuspręsti, kada savo būste baigti arba pratęsti šildymo sezoną. Svarbu, kad toks sprendimas nepažeistų nustatytų higienos normų.
Jei daugiau nei pusė (50 % + 1) daugiabučio namo bendraturčių sutinka su sprendimu paankstinti ar pavėlinti šildymo nutraukimą, bendrijos, namo pirmininkas arba daugiabučio administratorius apie priimtą sprendimą teturi informuoti Vilniaus šilumos tinklus. Po priimto sprendimo šildymą jūsų name įjungia ar išjungia namo šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtojas.
Pasibaigus šildymo sezonui šilumos tiekėjas pradės kasmetinius šilumos trasų tikrinimo bei remonto darbus. Iki spalio mėnesio bendrovė paruoš apie 750 km požeminių sostinės vamzdynų. Ruošti savo namus žiemai kviečiami ir gyventojai, kurie turėtų apsvarstyti namo renovacijos galimybę, o taip pat domėtis, kaip namų administratoriai ruošia namo vidaus sistemas.