• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien prasideda gėlių pirkimo bumas – moksleiviai ruošiasi rugsėjo 1-ajai. Gėlių pardavėjai papasakojo, kokios gėlės populiariausios, kiek jos kainuoja ir nuo priklauso jų kaina.

Šiandien prasideda gėlių pirkimo bumas – moksleiviai ruošiasi rugsėjo 1-ajai. Gėlių pardavėjai papasakojo, kokios gėlės populiariausios, kiek jos kainuoja ir nuo priklauso jų kaina.

REKLAMA

Pašnekovų teigimu, gėlių kaina priklauso nuo stiebo ilgio, žiedo dydžio, veislės ar spalvos retumo, taip pat ir augintojų – pirkti lietuviškas gėles esą visada pigiau.

Vis dėlto kylant transporto kainoms, pandemijai sumažinus augintojų skaičių, gėlės per metus pabrango. Pardavėjai neslepia, kad situacija prasta, kainos gali kisti nenuspėjamai. 

Saulėgrąža populiarėja kaip Ukrainos simbolis

„Florisima“ gėlių salono vadovas Viktoras Bobinas įvardija, kad rugsėjo 1-osios klasika – kardeliai, populiariausia simbolinė gėlė numeris vienas.

Jis nurodo, kad puokštėmis kardelių beveik neperka, nes nėra kaip tų puokščių padaryti. Pašnekovo teigimu, būna, kad perka po 3 ar 5 vienetus vienos ar kelių spalvų, bet dažniausiai kardelius perka po vieną.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu šeima turi daugiau vaikučių, tai visi kažkokią gėlę nori nunešti. Tuomet susiskaičiuoja savo šeimos biudžetus ir pasirenka.

REKLAMA

Čia gi vis tiek, kaip bebūtų, yra daugiau simbolinis dalykas, tai nėra kažkoks sveikinimas, kai reikia vienam mokiniui atnešti didelį glėbį gėlių. Pakanka simboliškai, o kai klasėje susirenka 25 vaikai ir visi po vieną gėlę atneša, tai patikėkite – mokytoja laiminga iki pat mėnulio būna gavusi glėbį gėlių“, – kalba floristas.

Jis pastebi, kad šiemet labai populiarios ir saulėgrąžos: „Jas ir šiaip visą laiką pirkdavo, bet šiemet ši gėlė lyg naujas atradimas. Aišku, toks jų populiarumas tikriausiai susijęs su Ukrainos simboline gėle, žmonės jaučia tokį sentimentą.“

REKLAMA
REKLAMA

V. Bobinas sako, kad rugsėjo pirmosios proga perka visokias gėles, pavyzdžiui hortenzijas, rožes, nes kiek žmonių – tiek skonių.

Pašnekovas sako, kad didžiausias pirkimas pasijaučia rugpjūčio 31 d. išvakarėse, kuris prasideda po pietų. Rugsėjo pirmosios rytą mažai kas perka, nes, anot jo, reikia anksti keltis, skubėti, visi vėluoja ir tokiems dalykams nebelieka laiko.

Gėlių salono vadovas priduria, kad tokiai šventinei dienai be abejo reikia pasiruošti daugiau gėlių, nei įprastai, nes tai nėra eilinė diena. Tačiau jis nurodo, kad tai vis tiek nėra tokia didžiulė šventė, kad nuo gėlių lūžtų stalai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Top metų šventės yra Valentino diena, Kovo 8-oji, Motinos diena. Tarp kitko ir mokytojų diena pakankamai švenčiama spalio mėnesį, tai ją ir rugsėjo pirmąją galima rašyti į top penketuką“, – dėsto V. Bobinas.

Gėlės pabrango iki 30 proc.

Floristė, gėlių salono „Inesa“ savininkė Inesa Borkovska pasidalina, kad kainos šiais metais – labai įvairios.

REKLAMA

„Jeigu mes kalbame apie kardelius, kurie yra topų topas kiekvienais metais, tai jų kaina svyruoja nuo 1,5 iki 4 eurų, priklauso nuo veislės, šalies, iš kurios atvažiuoja, prekinės išvaizdos – jei retesnės veislės ar spalvos – iš karto brangiau“, – komentuoja pašnekovė.

Kaip populiarias gėles rugsėjo pirmajai ji pamini gerberas su mažu žiedeliu, primenančiu ramunes. I. Borkovska nurodo, kad jos kainuoja vos 1 eurą, kas šiais laikais yra labai nebrangu.

REKLAMA

Dar ji įvardija rožes, kurios rugsėjo pirmąją būna perkamos arba vidutinio ilgio, arba trumpos ir kainuoja 2–3 eurus.

„Labai populiarios gėlės, net jei ne apie mokyklą kalbant, o apskritai, tai yra bijūninės rožės. Jų kaina yra 4–5 eurai. O jei kalbame apie sezonines gėles – tai jurginai, jų kaina svyruoja nuo 1 iki 3 eurų“, – pasakoja floristė.

Ji neslepia, kad gėlių kainos per metus pakilo bent 20 proc. tai tikrai. Priklausomai nuo rūšies yra ir tokių, kurios pabrango ir 30 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovė aiškina, kad kylant kainoms gėlės – ne išimtis. Ji pasakoja, kad po pandemijos sumažėjo augintojų, likusieji pakėlė kainas, nes nespėja auginti gėlių. Taip pat prisideda ir logistiniai kaštai – kuras, atvežimas. O kadangi mažmeninė gėlių prekyba priklausoma nuo didmeninės ir augintojų, tai kai augintojai pakelia kainas, automatiškai ir mažos parduotuvėlės jas kelia, kiek išeina.

„Ir darbuotojų atlyginimai pakilo, parduotuvės išlaikymas pabrango, viskas kaip grandinė – procesai priklauso vienas nuo kito“, – dėsto floristė.

REKLAMA

Galima rasti ir už 1,5 euro, ir už 4 – priklauso nuo augintojo

Gėlių salono „Floravitas“ vadybininkas Justas Jasenka neslepia, kad šiais metais gėlės šiek tiek pabrangę – iki 20 proc.

Pašnekovas pasikartoja, kad perkamiausios gėlės rugsėjo pirmajai – kardeliai.

Jis atskleidžia, kad kardelio kaina – nuo 1 iki 2 eurų, priklausomai nuo rūšies ir augintojo. Pašnekovas nurodo, kad salone turi ir lietuvių, ir lenkų, ir olandų augintų gėlių.

REKLAMA

„Žinote, daug žmonės kalba, kad oi, kaip viskas čia pabrango, bet labai priklauso nuo augintojo. Jeigu moki gerai pasirinkti – niekas ten nepabrango, ypač lietuviški. Žmonės patys dažnai užsiaugina ir tada mes iš augintojų lietuvių gaminame puokštes arba šiaip parduodame“, – patirtimi dalinasi J. Jasenka.

Anot floristo, kita gėlė pagal populiarumą – saulėgrąža, kurios kaina šiais metais prasideda nuo 1,5 ir gali siekti 4 eurus už vienetą. Jis pažymi, kad standartinė saulėgrąžų kaina yra 3 eurai, bet galima nusipirkti ir už 2, ir už 1,5 euro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„O puokštės rekomenduojamos nuo 10 eurų prasideda, nes kažką jau galima gražaus padaryti. Bet mūsų rekomenduojama puokštė yra maždaug už 25 eurus“, – skaičiuoja pašnekovas.

Bet tradiciškai, jo teigimu, rugsėjo pirmajai perkamas vienas kardelis, viena saulėgrąža ar viena rožė.

J. Jasenka priduria, kad antras etapas būna įvairios papildomo ugdymo įmonės, kaip muzikos ar dailės mokykla, tai tada pats pirkimas būna daug mažesnis, bet nešama ne po vieną gėlę, o po 3, 5 ar 7.

REKLAMA

Brangimas atsilieps ir pardavėjams

O gėlių kiosko Tauragėje savininkė neslepia, kad šiais metais – sunku: „Kaip čia dabar pasakyti... Šiaip kainos aukštos, nežinau. Dar kaip ir nepirkome gėlių, bet jau matau, kad bus kainos bus aukštos.“

Ji pasidalina, kad rožės pabrangusios apie 20–30 centų už žiedą, kardelis – apie 20 centų už vienetą.

Moteris papasakoja, kad tiksliai kol kas neaišku, nes gėlės suvažiuos tik rytoj, bet prognozės kol kas tokios.

REKLAMA

„Žinote, pirkėjams iš tikrųjų nelabai ir brangs, kadangi didelė konkurencija, visi nori parduoti, o pirkimas mažėja. Tai nelabai ir pakelsime tas kainas – pardavinėsime tokia pačia kaina.

Brangimas mums labiau atsilieps, nes mes ne vieni gi stovime – yra daug žmonių, daug prekiautojų ir visi nori parsiduoti“, – guodžiasi kiosko savininkė.

Kainos gali keistis kasdien

Gėlių salono „Indigo gėlės“ atstovai pasakoja, kad gėlių kainą lemia stiebo ilgis, žiedo dydis, net spalva.

REKLAMA
REKLAMA

„Kardeliai, kurie kasmet populiarūs, priklausomai nuo aukščio kainuoja 1,5–3 eurus. Gerberos – iki 2 eurų, saulėgrąža – apie 3 eurus“, – atskleidžia salono atstovai.

Jie nurodo, kad jų klientai mokytojams dažnai renkasi stilingas puokšteles už maždaug 10–15 eurų. Jeigu norisi pasveikinti simboliškai, renkasi vieną žiedą ir priedą prie jo. Kiek vaikų šeimoje, tiek ir puokščių dažniausiai įsigyjama – t.y. 2–3 vnt.

„Indigo gėlės“ salonuose, pašnekovų tikinimu, drastiškai nesikeitė: kai kurios kainų pozicijos išliko tos pačios, kai kurios pabrango iki 20 proc.: „Gėlių pardavėjai nustatydami gėlių kainą yra tiesiogiai priklausomi nuo to, kokia kaina pavyksta įsigyti produkciją prekybai.

O kaina gali keistis kasdien – ją reguliuoja augintojai, gėlių aukciono dalyvių konkurencinis fonas, dar prisideda pervežėjo kaštai, kurie svyruoja nuo kuro kainų.“   Jie priduria, kad klientai visada renkasi tai, kas jiems gražu, o jeigu nori pataupyti, jiems sukuriama puokštė, kuri apimtimi mažesnė, bet tokia pat išskirtinė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų