• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Noras įgyti galios ir kontroliuoti padėtį yra vienas iš esminių kiekvieno žmogaus poreikių, rašo „Business Insider“. Tačiau tik vienetams pavyksta išsiugdyti reikiamas savybes, kurios yra reikalingos norint pakilti į valdžios piramidės viršūnę.

REKLAMA
REKLAMA

Stenfordo universiteto profesorius Jeffrey Pfefferis knygoje „Galia: kodėl vieni ją turi, o kiti ne“ aiškiai išdėsto priežastis, dėl kurių kiekvienas turėtų siekti galios, ir priemones, kuriomis privalome vadovautis kelyje į sėkmę.

REKLAMA

Daugelis mūsų taip ir neįgyjame valdžios, nes paprasčiausiai nededame jokių pastangų pasiekti užsibrėžto tikslo.

Pateikiame pagrindines mintis iš J. Pfefferio knygos.

Netikėkite mitu, kad vieni žmonės yra gimę vadovauti, o likusieji paklusti. Daugelis klaidingai mano, kad gerai atliktas darbas ir tinkamai įvykdytos užduotys yra tiesiausias kelias įgyti galios ir kopti karjeros laiptais. Dėl šios priežasties daugelis viliasi būti pastebėti ir palieka likimui spręsti savo būsimą ateitį. Toks mentalitetas yra visiškai nepriimtinas šiandienos lyderystės kultūroje, kurioje kiekvienas norintis išsikovoti vietą po saulę turi parduoti save, o nelaukti kol bus pastebėtas.

REKLAMA
REKLAMA

Antras mitas – visi turi jus mėgti ir mylėti. Larry Summersas Billo Clintono kadencijos metu užėmė Iždo sekretoriaus pareigas. Kiek vėliau jis vadovavo Baracko Obamos Nacionalinei ekonomikos tarybai. Šis žmogus pasižymi tiesmukiškumu, rėžia tiesą į akis ir nekreipia dėmesio į įžeistas jautrias sielas. Nepaisant to, ši charakterio savybė ne tik nekliudė pasiekti nuostabias karjeros aukštumas, bet ir tapo jo vizitine kortele.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atlikto darbo kokybė nėra pats reikšmingiausias dalykas. Daug svarbiau palaikyti gerus santykius su savo viršininku. Du ekonomistai, Jamesas Medoffas ir Katherine Abraham atliko tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad dažniausiai atlyginimo dydis priklauso ne nuo atlikto darbo kokybės, o nuo to kokius santykius darbuotojas palaiko su savo vadovybe. Žinoma, nereikia tikėti, kad padlaižiavimas padės pasiekti karjeros aukštumų, siekiant sukurti gerus, tvirtus ir nuoširdžius santykius reikės investuoti nemažai laiko ir pastangų.

REKLAMA

Nepamirškite tinkamai įvertinti įtakingų žmonių ir leiskite suprasti, kad laikote juos sektinu pavyzdžiu. Vadovai atsimins jūsų pastangas kai įmonėje vyks etatų kaitą ir atsiras laisva vadovaujanti pozicija. Vis dėlto, dar kartą primename, kad turite nusibrėžti aiškią ribą tarp nuoširdaus žavėjimosi vadovybės veiksmais ir niekingo padlaižiavimo.

REKLAMA

Nuolat kurkite  ir stiprinkite naudingų pažinčių ratą. Iš pirmo žvilgsnio tai skamba  tarsi netikrų draugų paieška, tačiau iš tiesų pažintys retai kada perauga į draugystę. Abi pusės žino, kad bendravimas vyksta dėl abipusių savanaudiškų paskatų ir abi suvokia pažinčių teikiamą naudą.

Plėsdami pažinčių ratą įmonės viduje užsitikrinsite geresnį bendradarbių vertinimą, padidinsite šansus užkopti karjeros laiptais, gauti didesnę algą ir geriau jausitės tarp kolektyvo narių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nevenkite laužyti nusistovėjusių taisyklių. Tai ypač rekomenduotina karjeros pradžioje. Visuose karuose dažniausiai laimi stipresnioji pusė, tačiau kai silpnesnis priešininkas suvokia savo trūkumus ir pakeičia kovos strategiją, oponentas susiduria su keblumais. Kartais reikia plaukti prieš srovę, nes tik stipriausieji gali leisti sau naudoti per ilgą laiką nusistovėjusius metodus, o jūs šiuo metu toks nesate. Turite nustebinti savo varžovą.

REKLAMA

Mokykitės tik iš pačių geriausiųjų. Atkreipkite dėmesį kiek daug žmonių Pasaulio ekonomikos forumo metu nori pabendrauti su tokiais lyderiais kaip Sergey'us Brinas, Larry Page'as ar Billas Gatesas.

Sąžiningai įvertinkite savo privalumus ir trūkumus. Mes mėgstame apie save galvoti pernelyg gerai, esame linkę pervertinti privalumus ir nepastebėti akivaizdžių trūkumų. Paklauskite savęs, kurios savybės labiausiai trukdys kopiant karjeros laiptais ir koreguokite  jas. Stiprinkite tuos būdo bruožus, kurie jau klesti.

REKLAMA

Nevenkite konfliktinių situacijų ir nebijokite parodyti savo pykčio. Tyrimų duomenimis tie žmonės, kurie aiškiai išreiškia savo nepasitenkinimą, aplinkinių dažniausiai yra traktuojami kaip potencialūs lyderiai ir kompetentingos asmenybės. Patekus į probleminę padėtį lyderiai dažniausiai jaučia pyktį, tuo tarpu silpnesni  asmenys tuo pat metu yra linkę į liūdesį ir kaltės jausmą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nebijokite klausti patarimo. Žmonės mėgsta dalintis savo žiniomis. Vieno tyrimo metu respondentų buvo paprašyta atsakyti į klausimą, kiek jų nuomone atsitiktinių žmonių sutiktų užpildyti trumpą klausimyną. Daugelio nuomone tik ketvirtadalis žmonių prisiimtų šią pareigą, tačiau iš tiesų net 50 proc. sutiktų paaukoti šiek tiek savo laiko.

REKLAMA

Atsakingai kurkite savo įvaizdį. JAV prezidentai yra puikiausi įvaizdžio kūrimo pavyzdžiai. Įvertinkite koks įvaizdis yra tinkamiausias jūsų darbe ir nuosekliai kurkite jį.

Nepamirškite, kad valdžia ir galia gali brangiai kainuoti. Atsakomybės našta slegia, tačiau netekę valdžios ir užimamos padėties žmonės jaučiasi tarsi netekę pagrindo po savo kojomis. Prie galios priprantama kaip ir prie narkotikų.

Pagaliau nepamirškite, kad anksčiau ar vėliau visi netenka turėtos valdžios. Nuolatos skubančiame pasaulyje vadovai dažnai keičiasi, galite net nepastebėti kaip jus išstums stipresnis konkurentas. Šiandien stabilumas yra sunkiai pasiekiama vertybė. Susitaikykite su tuo ir nenuleiskite rankų, kuomet amerikietiškų kalnelių kreivėje pradėsite smukti žemyn, nes jeigu turėsite pakankamai valios, tuomet galėsite įveikti iššūkį ir pradėti naują žygį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų