Susisiekimo viceministro Arūno Štaro vadovaujama darbo grupė aptarė skrydžių, vykdomų iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto, krypčių ir skaičiaus didinimo galimybes, diskutavo dėl naujos bazinės oro linijų bendrovės kūrimo tikslingumo.
„Susisiekimo ministerijos prioritetas – skrydžių iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto krypčių ir skaičiaus didinimas, susisiekimo su šalies sostine patogumas. Todėl norime iš esmės įvertinti susidariusią situaciją ir galimus strateginius sprendimus, išgirsti kolegų iš įvairių institucijų nuomonę“,- sakė A. Štaras.
Darbo grupės narių nuomone, patogus oro susisiekimas su sostine yra būtinas šalies verslo, turizmo, valstybės institucijų poreikis, gero valstybės įvaizdžio dalis. Viena iš priemonių oro susisiekimui gerinti galėtų būti nauja bazinė oro linijų bendrovė, kurioje didele dalimi dalyvautų valstybė.
Konkrečius veiksmus numatoma aptarti darbo grupės nariams išsamiau susipažinus su Lietuvos aviacijos situacija, ekonominiais vertinimais bei Susisiekimo ministerijos užsakymu rengiama šalies oro uostų plėtros galimybių studija, kurią iki vasario 20 d. pateiks bendrovė „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“.
Sutarta, kad ministerijos Civilinės aviacijos departamentas parengs ir darbo grupei pateiks preliminarią naujos bazinės oro linijų bendrovės steigimo galimybių studiją. Vilniaus miesto savivaldybės prašoma paspartinti Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) detaliojo plano rengimą, pagerinti eismo sąlygas link oro uosto ir jo prieigose, pagal galimybes prisidėti prie naujus skrydžius iš Vilniaus pradedančių bendrovių reklamos.
Didelį dėmesį darbo grupė numato skirti geresniam ir skaidriam TVOU valdymui. Viceministras A.Štaras pritarė posėdžio dalyvių siūlymui, jog būtina institucija, prižiūrinti TVOU veiklą. Į kitą darbo grupės posėdį, planuojamą surengti kovo 10 d., numatoma pakviesti ir naująjį TVOU vadovą.