Ryškėja išsiskiriančios įtakingiausių pasaulio šalių finansų ministrų pozicijos, kaip turėtų būti ribojamas perteklinis bankų pelnas, - parodė paruošiamasis G-20 susitikimas Londone.
Prancūzijos finansų ministrė Christine Lagarde pažadėjo pradėti kovą, kuria sieks apkarpyti didžiules jų premijas. Jis pasiūlė bankų premijoms įvesti viršutinę ribą.
Šiam pasiūlymui nepritaria Didžioji Britanija ir JAV. Pasak oponuojančių šalių, premijų „lubų“ įvedimas būtų neteisėtas, todėl reikia ieškoti alternatyvių būdų, pajėgsiančių užkirsti kelią dar vienai krizei.
Šiame paruošiamajame G-20 susitikime Londone valstybių narių finansų ministrai taip pat analizuos pastaruosius ekonomikos gerėjimo ženklus ir persvarstys kovos su krize strategiją. Prancūzija, Vokietija ir Japonija paskutiniais mėnesiais rodė ekonomikos augimą.
Atidarymo ceremonijoje Didžiosios Britanijos premjeras Gordonas Braunas perspėjo, kad priešlaikinis nacionalinių vyriausybių paramos ekonomikai stimuliuoti atšaukimas gali pakenkti visuotiniam atsigavimui.
Jam antrino ir „BRIC“ (Brazilija, Rusija, Indija, Kinija – balsas.lt) blokas. Besivystančios šalys įspėjo, kad dar per anksti kalbėti apie tikrą krizės pabaigą.
„Pasaulinė ekonomika vis dar susiduria su nežinomybe, o ekonominis ir finansinis stabilumas – su daugybe pavojų“, - pareiškė „BRIC“.
Brazilijos finansų ministras Guido Mantega pažymėjo, kad vyriausybių paramos nutraukimas turėtų būti „palaipsninis“, nes kitu atveju jis nusiųstų „neigiamą signalą rinkoms“.
Vokietija tuo tarpu atkakliai užsibrėžė diskutuoti, kada ir kaip būtų galima nustoti teikti „stimuliacinį paketą“.
„Vien Dievas težino“, - į tokį kaimynės paklausimą atsakė Prancūzijos finansų ministrė Christine Lagarde.