Kaip BNS trečiadienį teigė G. Norkūnas, Šveicarijoje registruotos įmonės, kuri valdo 100 proc. „Lifosos“ akcijų, atstovų vizito tikslas nedetalizuojamas.
Viceministras sakė nujaučiantis, dėl ko pasikalbėti atvyksta akcininkai, bet sakė plačiau susitikimo nekomentuosiantis, kol sprendžiama, kaip ateityje bus valdoma gamykla.
Finansų ministerija praėjusių metų gegužę su bendrove „Finance Guru“, kuri dirba kartu su partneriais „Zeta Law“, „Ernst & Young Baltic“, „EY Law“, „Grant Thornton Baltic“ bei „Domus Sola“ sudarė laikinojo „Lifosos“ administravimo sutartį, kuri galioja iki gegužės 23 dienos.
Pagrindinė administratorės užduotis – užtikrinti, kad iš bendrovės veiklos gauta nauda nepasiektų sankcionuotų gavėjų. Ar ji bus reikalinga toliau, ministerija spręs gavusi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vertinimą.
90 proc. „EuroChem Europe“ (buvusi „EuroChem Group“) priklauso Kremliui artimo Andrejaus Melničenkos valdomai Kipro įmonei „AIM Capital“.
A. Melničenka į Europos Sąjungos sankcionuojamų asmenų sąrašą įtrauktas pernai, Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, tačiau kovo 9-ąją jis atsistatydino iš bendrovės direktorių valdybos, o visas teises į „EuroChem Group“ valdymą perleido žmonai Aleksandrai, kuri pernai birželį taip pat buvo įtraukta į sankcionuojamų asmenų sąrašą.
A. Melničenka pernai gegužę kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo Bendrąjį teismą ir prašo panaikinti sprendimą taikyti jam sankcijas, rugpjūtį jo pavyzdžiu pasekė ir sutuoktinė.
„Lifosa“ su Finansų ministerija iki šiol bylinėjasi dėl laikinosios administratorės skyrimo bendrovei teisėtumo, o su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba – dėl įmonės įtraukimo į sankcionuojamų įmonių sąrašą.