Vakar Europos Komisijos publikuotame tyrime rašoma, kad daugiau nei 78 milijonai žmonių Europos Sąjungoje gyvena skurde arba artėja prie skurdo ribos.
Nors technologijų ir ekonomikos pasiekimai yra puikūs, esama daugybės žmonių, neturinčių galimybių pasinaudoti naujų technologijų sprendimais, teigia Katrin Höövelson, Europos Komisijos atstovė.
Vienas būdų padėti šiems žmonėms bendrame Europos Komisijos numatytame socialinių priemonių pakete yra su globalizacija ir jos pasekmėmis kovojančio fondo veikla. Fondas teikia paramą dėl globalizacijos poveikio darbo netekusiems asmenims.
Anot K. Höövelson, fondas valdo pusės milijardo eurų lėšas. Valstybės gali kreiptis dėl paramos, o pinigai turėtų būti išmokami žmonėms tiesiogiai (?!).
Šiuo metu iš fondo paramą gavo 7000 asmenų, praneša Europos Komisija. Kiti reikšmingi fondo žingsniai – diskriminacijos visose gyvenimo sferose draudimas, pvz. kova su galimybės dirbti ribojimu.
Papildomai Europos Komisija nurodo, kad Baltijos šalys galėtų labiau skatinti nuotolinio darbo galimybes (darbą ne biuruose bei ne namuose), aiškiai turėdama omenyje interneto ir informacinių technologijų teikiamas galimybes.
Socialinių priemonių pakete yra 7 skyriai, skirti vaikų, jaunimo, sveikatos apsaugos, skurdo, socialinės atskirties ir naujų darbo vietų kūrimo bei žmonių mobilumo temoms. Paketą sudaro 18 dokumentų, kurių dalis yra direktyviniai, o dalis – gairės tarptautinio bendradarbiavimo socialinio vystymosi srityje.
Artimiausioje ateityje paketą papildys dar 24 nauji dokumentai.
Europos Sąjungoje šiuo metu gyvena 491 000 000* žmonių. 7000 paramą gavusių laimingųjų iš 78 000 000 yra neguodžiantis pasiekimas.
(Tikiuosi, kad jau nuskurdę, bet dar sąmoningi piliečiai šio formalistinio biurokratų pranešimo neskaitys).
* CIA