Elektronikos platintojų asociacija (EEPA) ir toliau plečia bei gerina buityje susidarančių atliekų surinkimo tinklą. Gavusi iš Aplinkos ministerijos 440 tūkst. Lt subsidiją projektui „Buityje susidarančių smulkios elektros ir elektroninės įrangos (EEĮ) ir baterijų bei akumuliatorių (BA) atliekų asociacijos EEPA surinkimo sistemos sukūrimas“, iki šių metų pabaigos EEPA atliekų surinkimo punktus prekybos centruose ir kitose aptarnavimo įmonėse visoje Lietuvoje papildys beveik 500 specialių konteinerių, skirtų vidutinei ir smulkiai įrangai, baterijoms bei energiją taupančioms lempoms.
„Nuolat plėsdami atliekų surinkimo sistemą bei informuodami apie būtinybę rūšiuoti atliekas, galime pasidžiaugti, jog vis daugiau gyventojų sąmoningai rūpinasi juos supančia aplinka. Šiuo metu šalyje jau daugiau nei 6 tūkst. vietų galima palikti panaudotus galvaninius elementus ar baterijas, įrengta daugiau nei 100 aikštelių, į kurias galima atvežti stambiagabarites atliekas. Tad šis projektas – dar vienas kryptingas žingsnis, siekiant atliekų rūšiavimą padaryti prieinamą kiekvienam bei paversti jį įprastu gyvenimo būdu“, – sako asociacijos EEPA direktorius Mantas Varaška.
Vien 2012 m., EEPA iniciatyva, sutvarkyti elektroninių atliekų kiekiai viršijo minimalią Vyriausybės nustatytą užduotį. Iš viso buvo sutvarkyta daugiau nei 7400 tonų elektronikos atliekų, beveik 100 tonų galvaninių elementų ir daugiau nei 100 tonų akumuliatorių atliekų. Per visą savo veiklos laiką EEPA kartu su partneriais jau sutvarkė daugiau kaip 40 tūkst. tonų elektros ir elektronikos bei daugiau nei 500 tonų baterijų ir akumuliatorių atliekų.
Energiją taupančių lempučių tvarkymu besirūpinančios VšĮ „Ekošviesa“ vadovas Tadas Ruželė pastebi, jog dėl nuolatinių investicijų į pavojingų elektronikos atliekų surinkimo tinklą gerėja situacija visiems vartotojams, kurie rūpinasi bei stengiasi pavojingomis atliekomis pasirūpinti tinkamai. „Jau šiandien matome, kad Vyriausybės numatytą minimalią užduotį įgyvendinsime dar metams nepasibaigus. Maloniai stebina didėjantis tiek gyventojų, tiek įmonių socialinis atsakingumas“, – teigia T. Ruželė.
Smulkios elektros įrangos ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių bei lempų atliekų surinkimo projektą Aplinkos ministerija finansuoja iš Gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymo programos lėšų naudojimo 2013 m. priemonių plano.
EEPA – elektronikos platintojų asociacija, savo veiklą pradėjusi 2006 m. EEPA turi visoje Lietuvoje išplėtotą atliekų surinkimo sistemą, užsiima visuomenės švietimu bei informavimu apie teisingą ir saugų elgesį su elektronikos atliekomis, neigiamą jų poveikį gamtai ir žmogaus sveikatai.