• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalbant apie mokesčių didinimą tam, kad būtų padidintas gynybos finansavimas, didelė dalis piliečių laikosi nuomonės, kad daugiau mokėti turėti verslai, nes jie ir uždirba daugiau. Tuo tarpu verslininkai atkerta, kad gynyba yra visų reikalas – ir verslų, ir pensininkų. 

Kalbant apie mokesčių didinimą tam, kad būtų padidintas gynybos finansavimas, didelė dalis piliečių laikosi nuomonės, kad daugiau mokėti turėti verslai, nes jie ir uždirba daugiau. Tuo tarpu verslininkai atkerta, kad gynyba yra visų reikalas – ir verslų, ir pensininkų. 

REKLAMA

Anot naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ apsilankiusio ekonomisto Raimondo Kuodžio, mokesčiai turėtų būti teisingi visiems, tačiau tai pasiekti yra kone neįmanoma. 

„Yra du teisingumai – horizontalusis ir vertikalusis. Horizontalusis, kurį mes dažnai pažeidžiame – kad vienodas pajamas gaunantys žmonės turi mokėti panašius mokesčius. O pas mus yra priešingai, nes mūsų apmokestinimo pagrindas yra kažkokios verslo darymo formos, o ne pajamos. 

O vertikalus yra, kad jei per visą gyvenimą tau labiau pasisekė, tu turi padėti tiems, kuriems mažiau pasisekė. Politinėje filosofijoje šnekama apie tai, kokia turi būti ideali mokesčių sistema, dėl kurios susitartų žmonės, kurie net nežino, kas jie bus realiame gyvenime – ar tu turtingas būsi, ar vargšas, ar sveikas, ar nesveikas. 

REKLAMA
REKLAMA

Racionalūs žmonės susitartų dėl tam tikro perskirstymo – protingo lygio perskirstymo. Nuo to reikia ir atsispirti. Bet vėlgi, politinė filosofija, kaip pagrindas – pabandykite apie tai pašnekėti su bet kuriuo politiku, tai jis pradės karpyti ausimis, sakys apie ką jūs čia“, – kalbėjo R. Kuodis.

REKLAMA

Versle trūksta elito, suvokiančio valstybės reikalus

Pats ekonomistas pripažino, kad jo nuomone, turtingesni turėtų mokėti didesnius mokesčius. Tiesa, verslininkai aktyviai skatina 4 procentų nuo BVP skyrimą šalies gynybai, tačiau paklausus, iš kokių pinigų tai būtų finansuojama, prasideda kiti klausimai. 

„Vienas iš akivaizdžiausių faktų, kad versle neturime didelio elito, kuris suvoktų valstybės reikalus, žiūrėtų du žingsnius į priekį, mąstytų abiem pusrutuliais. 

REKLAMA
REKLAMA

Yra tas garsusis 54 asociacijų parašų lapas, kodėl nereikia mokesčių reformos. Visi gynė savo skylutes, kurias jie turi toje sistemoje. Kiekvienas pasirašė, aišku, to tiesiai nesakydamas, bet maždaug – nejudinkit mūsų lengvatų. <...> Tai toks yra požiūris. 

O po to jie laksto su savo 4 procentais, nors nenorėjo mokesčių reformos. O ji būtų apmažinusi tą gyvulių ūkį, bent jau didžiausias jo skyles, didžiausius neteisingumus“, – laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo R. Kuodis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4 procentai gynybai – neįmanoma?

R. Kuodis kritiškai vertina iniciatyvą 4 procentus nuo šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) skirti gynybai. Pasak jo, žmonės mėgsta kalbėti, tačiau, kai paklausia, kas mokėtų didesnius mokesčius, staiga entuziazmas dingsta. 

„Verslo bendruomenės padarė gražų logotipą su akcija „4 procentai“ <...>, bet, kai užėjo klausimas, kas konkrečiai mokės tuos 4 procentais, visi sako: ne, tik ne aš. Tą mes dabar girdime – niekas nenorės mokėti šių mokesčių.

REKLAMA

Mes turime tokią sociopatinę visuomenę, kuriai sako: man svarbu tik alga „į kanopas“. O kad yra ir tavo algos dalis, kuri eina viešoms gėrybėms, kurios tau grįžta per gynybą, švietimą, sveikatos apsaugą – ne, tai čia manęs nedomina, tegu kiti susimoka už šiuos dalykus“, – pasakojo R. Kuodis.

Visą naujienų portalo tv3.lt vyr. redaktoriaus Artūro Anužio pokalbį su Raimondu Kuodžiu žiūrėkite straipsnio pradžioje.

33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

tv3.lt

Pirma reikia, kad valdžioje būtų abiem pusrutuliais mastantys…
Mūsų verslas sumoka daugiau mokesčių nei gauna grynųjų pajamų. Ir dar mažai? Dirbam nuo ryto iki vakaro, aukodami savo sveikatą, šeimos santykius. Ką dar atimsit? Paskutinius trusikus? Jau apsisprendėm spjauti čia į viską, parduoti ir emigruoti.
Gal pirmiau reikėtų peržiūėti viešuosius finansus ir biurokratiją? Ar tikrai ten viskas gerai? Čekiukų skandalas parodė, kad realiai valstybėje nėra jokios kontrolės ir audito, ranka ranką plauna. Ir čia buvo tik kuras, plančetės internetas. O kiek MILIJARDŲ išplaunama ten, kur tapinas nepasiekia?
Kuodi, pasakyk Šimonytei, kad uždarytų fondukus tyrimukams, savo bebrams, energetikų mafijos schemom, nac stadionukų schemutė vogti, bei sumažinkite biurokratų kaišančių verslui pagalius, bei Benkunską paprotinite, kad dirbti reikia, o ne tik pjarintis, tai verslas daugiau dar duos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų