• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekonomistas Raimondas Kuodis neslepia kritikos Finansų ministerijos užmojui kelti mokesčius, kad būtų didinamas gynybos finansavimas. Pasak jo, Lietuvoje žmonės mėgsta skambiai kalbėti, bet imtis realių veiksmų – nedrįsta. 

Ekonomistas Raimondas Kuodis neslepia kritikos Finansų ministerijos užmojui kelti mokesčius, kad būtų didinamas gynybos finansavimas. Pasak jo, Lietuvoje žmonės mėgsta skambiai kalbėti, bet imtis realių veiksmų – nedrįsta. 

REKLAMA

Apie mokesčius, gyvulių ūkį ir Lietuvos gynybos finansavimą, naujienų portalo laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ diskutavo R. Kuodis. 

Finansų ministerija siūlo, kad papildomai gynybą finansuoti būtų galima procentu pakėlus pelno mokestį, taikant papildomus mokesčius draudimui ir padidinus akcizus alkoholiui, tabakui bei degalams. Pasak R. Kuodžio, kai valdžia pradėjo diskutuoti apie gynybos finansavimą, tada iškilo gyvulių ūkio klausimas.

Ekonomistas paaiškino, kas tai yra: „pagal standartinę darbo sutartį paprastai, jeigu žmogus uždirba vidutinį atlyginimą, jis sumoka apie 40 proc. mokesčių. Bet šalyje yra keliolika milijardų pajamų, kurių efektyvus vidutinis tarifas yra 5 proc. <...> Čia apima viską: šešėlį, tai, kad verslininkai vartoja per įmones savo tikslams“. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ekonomisto, kad sugriautų gyvulių ūkį, reikėtų stiprios politinės valios ir ryžto, o tokios reformos šiuo metu Lietuvoje niekas nenori prisiimti. 

REKLAMA

4 procentai gynybai – neįmanoma?

R. Kuodis kritiškai vertina iniciatyvą 4 procentus nuo šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) skirti gynybai. Pasak jo, žmonės mėgsta kalbėti, tačiau, kai paklausia, kas mokėtų didesnius mokesčius, staiga entuziazmas dingsta. 

„Verslo bendruomenės padarė gražų logotipą su akcija „4 procentai“ <...>, bet, kai užėjo klausimas, kas konkrečiai mokės tuos 4 procentais, visi sako: ne, tik ne aš. Tą mes dabar girdime – niekas nenorės mokėti šių mokesčių.

REKLAMA
REKLAMA

Mes turime tokią sociopatinę visuomenę, kuriai sako: man svarbu tik alga „į kanopas“. O kad yra ir tavo algos dalis, kuri eina viešoms gėrybėms, kurios tau grįžta per gynybą, švietimą, sveikatos apsaugą – ne, tai čia manęs nedomina, tegu kiti susimoka už šiuos dalykus“, – pasakojo R. Kuodis.

Kuodis: piliečiai nekenčia savo valstybės

„Ką aš turiu minty, kai kalbu apie sociopatiją, – aiškino ekonomistas, – kad dauguma piliečių nekenčia savo valstybės, nesupranta mokesčių reikšmės, nesuvokia iki galo ir ta alga „į kanopas“ yra viskas, ko jiems reikia. Natūralu, kad tokia valstybė yra pažeidžiama“, – teigė ekonomistas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pridėjo, kad norint didinti gynybos finansavimą nėra būtina kelti būtent siūlomus mokesčius. Pasak R. Kuodžio, biudžete yra šaltinių, kuriuos perskirsčius būtų galima rasti papildomų pinigų. 

„Mažėja mokytinų vaikų – čia demografijos dalykas. Mums reikėtų pradėti permetinėti pinigus iš švietimo į tokias sritis kaip sveikatos apsauga, kur didėja senų žmonių, į gynybą“, – sakė ekonomistas. 

R. Kuodis tikino, kad atidžiau perskirsčius biudžetą, būtų galima atrasti atliekamus šimtus milijonų eurų. 

REKLAMA

Šalyje trūksta elito. Pasak laidos pašnekovo, Lietuvoje trūksta elito, kuris imtųsi inciatyvos. Kaip pavyzdį jis pateikia mokyklų ar universitetų asociacijų prezidentus, kurie pamatę, kad pas juos mažėja besimokančiųjų ir lieka atliekamų pinigų, pasiūlytų tuos pinigus skirti gynybai ar kitai opiai sričiai. 

„Šalis be elito yra labai pavojingoje būsenoje“, – teigė ekonomistas.

Visą naujienų portalo tv3.lt vyr. redaktoriaus Artūro Anužio pokalbį su Raimondu Kuodžiu žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Raimondas Kuodis naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ taip pat kalbėjo apie tai, kas turi mokėti didesnius mokesčius. 

REKLAMA

Apie geopolitiką ir apie santykius su kaimynais, karus ir Vakarų valstybes jau ne kartą kalbėta „33min. su Artūru Anužiu“ laidose. Apie krašto gynybą ir pasirengimą galimam Rusijos puolimui kalbėta su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku bei gynybos ekspertais Gintaru Ažubaliu bei Vaidotu Malinioniu

O buvęs kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas laidoje yra pasakojęs apie Lietuvos kariuomenės trūkumus ir prioritetus. Apie ateinančius karus ir Vakarų valstybių nuopuolį plačiau atskleidė karo istorikas Robertas Petrauskas. Be to, kaip Lietuvai sekasi išlaikyti savo valstybingumą ir sveikas institucijas pasakojo ekonomikos profesorius Raimondas Kuodis

„33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale. 

tv3.lt

Aš myliu savo valstybe, aš nekenčiu šito prakeikto su nagais į save užlinkusiais ir saiko vogti nebeturinčio vilniaus elito, kuris neturi nei žalio supratimo kaip valstybę valdyti, neturi net elementarios kultūros, moralės, patys nekenčia visko kas lietuviška. Ir tu, šūdėda kuoduk, esi vienas jų, nes pats gyvenime normalaus darbi nedirbęs tik iš vienos šiltos vietelės į kitas lakstęs ir šiknas didelių dėdžių ir tetų laižęs.
UŽ KĄ JĄ MYLĖTI, KAI TIE ERKĖS , KURIE NEUŽDIRBA NEI CENTO, ŽARSTO SUNKIAI UŽDIRBTUS PINIGUS BE JOKIOS ATSAKOMYBĖS
Manau, kad labiausiai savos valstybės nekenčia valdžia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų