Seimas trečiadienį nutarė, kad pirmaisiais metais (2017-aisiais) „Sodros“ lubos siektų 120 vidutinio darbo užmokesčio (VDU) - apie 7,48 tūkst. eurų per mėnesį (skaičiuojant pagal pirmojo šių metų ketvirčio VDU - 748 eurai), antraisiais – 108, trečiaisiais – 96, ketvirtaisiais – 84, penktaisiais – 72 ir šeštaisiais (2022 metais) - 60 VDU, arba 3,7 tūkst eurų.
„Aš manau, kad tai, jog planuojama palaipsniui mažinti yra sveikintina ir tikiuosi, kad to bus laikomasi. Vienas dalykas, kas yra negerai, kad greičiausiai efekto nepajaus jokio dėl aukštų lubų ir tai gali diskredituoti pačią idėją. Nes efekto, kad dėl to padidėtų atlyginimai, dar nepajusime - galbūt tai bus, kai lubos bus žemesnės“, - BNS sakė R.Skyrienė.
Pasak jos, kitąmet nebus pokyčių ir dėl socialinio draudimo tarifo 1 proc. punktu mažinimo darbdaviams, mat jis 0,5 proc. punkto bus didinamas dėl steigiamo nedarbo išmokų fondo.
„Kitas dalykas, kas yra šiame įstatyme, kad pasižadama mažinti socialinio draudimo tarifą. Fondo įstatymu įvedamas 0,5 punkto tarifo didinimas dėl išmokų fondo, o „Sodros“ įstatyme pasižadama kitais metais mažinti 1 punktu tarifą. Tad kitais metais mes net nepajusime jokio kaštų mažinimo, kadangi didinamas nedarbo draudimo Tačiau jei politikai laikysis žodžio 12 metų mažinti tarifą, tuomet pokytis bus“, - teigė R.Skyrienė.
Jos teigimu, tai, kad politikai tik pažadėjo, o neįsipareigojo mažinti tarifą 12 metų, yra įstatymo spraga.
„Skylę matau, kad siekiama mažinti, ar bus politinė valia toliau to siekti po rinkimų - niekas nežino“, - tvirtino Investuotojų forumo vadovė.
Seimas trečiadienį galutinai leido nuo 2017 metų pradėti socialinio draudimo sistemos reformą, numatančią „Sodros“ įmokų lubas ir bazinės pensijos finansavimą iš valstybės biudžeto.