Daugelio užsienio šalių gyventojai užsikrėtę ekologijos bacila, nes tai madinga. O lietuviai ekologinį turizmą kol kas dar tik jaukinasi.
Ekologiškai nusiteikę prancūzai didžiuojasi 358 Mėlynosios vėliavos paplūdimiais.
Tokį įvertinimą yra pelnę trys paplūdimiai Lietuvoje - vienas Nidoje, vienas Juodkrantėje ir vienas Palangoje, rašo „Lietuvos rytas“.
Kaimynai latviai turi gerokai ilgesnį pajūrio ruožą, tad ir tokių paplūdimių daugiau - net dešimt.
„Pasaulyje jau yra tokių turistų, kurie keliauja tik ekologiškai. Jie renkasi viešbučius, kurie palaiko ekologijos idėjas, domisi, kur yra Mėlynosios vėliavos paplūdimiai“, - sakė Lietuvos žaliųjų judėjimo vadovas Rimantas Braziulis.
Anot jo, ekologinės idėjos rodo ne tiktai verslininkų sąmoningumą, bet ir yra prestižo reikalas.
„Svečiams geriamąjį vandenį siūlome ąsočiuose, o ne plastiko buteliuose. Organizuojame ekologiško maisto pristatymus. Vis dėlto dažniau mūsų idėjas palaiko užsieniečiai“, - pripažino Marijampolėje įsikūrusio „Europa Royale Marijampolė“ viešbučio Žaliojo rakto programos koordinatorė Raimonda Sluckaitė.
Žaliojo rakto viešbučiai pagal jiems keliamus reikalavimus rūšiuoja atliekas, naudoja perdirbtą popierių – rašyti, vizitinėms kortelėms spausdinti ar vokams.
Savo svečius jie ragina kartą nusiprausus rankšluosčių nemesti ant žemės, kad kambarinės juos pakeistų, o naudotis ir kitą kartą.
Tokiuose viešbučiuose naudojami elektros energiją tausojantys raktai-kortelės, o maisto atliekas perdirba speciali įranga.
„Mūsų pavadinimas įpareigoja būti ekologiškus.
Projektuojant šį viešbutį viskas buvo daroma, kad atitiktume Žaliojo rakto reikalavimus„, – sakė rugpjūtį pirmosios sukakties sulauksiančio viešbučio „Green Vilnius Hotel“ vadovas Miroslavas Novickis.
Žaliojo rakto diplomą turintis viešbutis perdirba maisto atliekas – susidaręs kompostas vėliau panaudojamos gėlėms tręšti.