• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijai užpuolus Ukrainą, neramu ir Lietuvos gyventojams. Kur kas daugiau nei įprastai žmonių pastarosiomis dienomis gryninosi pinigus bankomatuose, taip pat pildėsi kuro atsargas.

Rusijai užpuolus Ukrainą, neramu ir Lietuvos gyventojams. Kur kas daugiau nei įprastai žmonių pastarosiomis dienomis gryninosi pinigus bankomatuose, taip pat pildėsi kuro atsargas.

REKLAMA

Gyventojai nerimauja ne tik dėl karo Ukrainoje, bet ir augančių kuro kainų. Taigi kai kuriose vietose degalų užteko ne visiems – dalis degalinių laikinai pritrūko dyzelino.

Degalinių darbuotojai pasakojo, kad žmonės atsivežė visas talpas degalams, kokias tik turėjo. Degalinių atstovai sutiko, kad  pirkėjai juos užklupo nepasiruošus. Tačiau, anot jų, jau degalų tiekimo pajėgumai jau padidinti. 

Neramu ne tik dėl karo

Portalo tv3.lt skaitytojas Tomas (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasakojo, kad vienoje Vilniuje esančioje degalinėje „Baltic Petroleum“ ketvirtadienį vakare buvo išpirktas visas dyzelinas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Vakar po darbų nuvykau į degalinę ir pamačiau užrašus, kad degalų nebėra. Dar pasiteiravau degalinės darbuotojos, ar tikrai nebėra kuro. Ji patikino, kad dyzelino nebeliko, tik benzino dar galima nusipirkti. 

REKLAMA

Moteris pasakojo, kad žmonės degalus pylėsi ne tik į automobilių bakus, bet ir į visas taras, kokias tik turėjo – į stiklines ar plastikines talpas. Žmonės būtų turėję plastikinius maišelius būtų ir į juos pylę kurą. 

„Gerai, kad vairuoju benzininį automobilį, kuro vis tik įsipyliau. Bet jeigu bučiau atvykęs nusipirkti dyzelino, būtų tekę grįžti namo tuščiu baku“, – pasakojo vyras. 

REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas vilnietis Darius irgi pasakojo, kad stebėjo nusidriekusias eilės ir prie vienos iš „Emsi“ degalinių Vilniuje. 

„Tačiau net atstovėjęs tą eilę dyzelio nebenusipirkau, jo tiesiog nebeliko. 

Baiminuosi pirmiausia ne karo, bet augančių degalų kainų, jos ir taip didelės. Ir tikrai dėl karinio konflikto tik kils“, – sakė Darius. 

Degalinės klientų antplūdžio nesitikėjo

„Baltic Petroleum“ naftos produktų prekybos direktorius Marius Kliokys pripažino, kad klientai degalines buvo užklupę nepasiruošusias. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vasario 24 d. nuo 15:00 val. stebėjome neįprastai išaugusius degalų pirkimus daugumoje Lietuvos miestų. Kai kuriose degalinėse pardavėme dvigubai daugiau degalų per keletą valandų, nei pastaruoju metu parduodavome per visą darbo dieną. 

Degalų atsargų turime pakankamai. Jau ėmėmės veiksmų padidinti degalų tiekimo į degalines pajėgumus, kad mūsų klientai patirtų kuo mažiau nepatogumų“, – tikino degalinių tinklo atstovas. 

REKLAMA

Anot jo, vakar buvo stebimas ir kainų ūgtelėjimas pasaulinėje naftos rinkoje. M. Kliokio teigimu, natūralu, kad tai atsilieps ir degalų kainoms. 

Tuo metu su degalinių tinklu „Emsi“ portalui tv3.lt nepavyko susisiekti nei telefonu, nei elektroniniu paštu. 

Lietuviškų degalinių sąjungų vykdantysis direktorius Vidas Šukys irgi sakė, kad degalinės nebuvo pasiruošusios tokiam dideliam klientų antplūdžiui. 

REKLAMA

„Žiemą apskritai gyventojai perka mažiau kuro. Taip pat lietuvių degalinių apyvartos šiuo metu sumažėjo ir dėl pigesnių degalų Lenkijoje. Be to, žiemos pabaigoje yra keičiami degalai. Pavasarį pradedame prekiauti jau kitos kitos klasės, vasariniu kuru. 

Tačiau žmonės mano, kad mes prisipylę kažkur slepiame degalus ir laukiame, kol jie pabrangs. O degalinės tiesiog artėjant pavasariui stengiasi ištuštinti savo talpas, nes ne visų rūsių degalus galima maišyti“, – pasakojo degalinių asociacijos vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apyvarta kilo 50 proc.

Anot jo, žmonės ne tik degalines užplūdo. V. Šukio teigimu, pirkėjų netrūko ir didmeninėje prekyboje.  

„Daugelyje kuro prekybos taškų apyvarta kilo beveik 50 proc. Degalinės nespėjo patenkinti atsiradusios paklausos. Tačiau manau, kad per porą dienų situacija normalizuosis. Degalų bado tikrai nebus. O jeigu didesnių karo veiksmų nekils, tai ir kaina normalizuosis“, – komentavo V. Šukys. 

REKLAMA

Pasak jo, daugiausiai Lietuvos vairuotojai degalinėse nuperka dyzelino, tad jis greičiausiai degalinėse ir pasibaigė.  

„Tai susiję su kažkada klestėjusia kontrabanda. Šešėlinėje rinkoje paprasčiau buvo galima įsigyti dyzelino. Tad žmonės ir prisipirko dyzeliu varomų automobilių. Ši tendencija išliko iki šiol“, – pastebėjo V. Šukys. 

Anot jo, ketvirtadienį degalų rinka buvo labai įsitempusi, penktadienį stebėtas atoslūgį, tačiau toliau sekama situacija ir viskas esą priklausys nuo tolesnių Ukrainos ir Rusijos prezidentų veiksmų.

REKLAMA

„Regitros“ duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra registruota per 1 mln. dyzelinių lengvųjų automobilių ir 370 tūkst. benzininių. Elektra varomų mašinų yra vos 5 tūkst.

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje žaliavinės naftos kainą pasaulio rinkose buvo viršijusi 100 JAV dolerių už barelį (1 barelis yra maždaug 159 litrai) kainą. Tai buvo didžiausia naftos kaina per pastaruosius 7 metus. Penktadienį po pietų naftos kaina buvo kritusi iki 91 dolerio už barelį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų