Ši galimybė įtvirtinta priėmus Europos Sąjungos (ES) teisės aktų pakeitimus ir juos perkėlus į nacionalinę teisę, penktadienį pranešė Lietuvos bankas (LB).
„EPĮ ir MĮ visose ES ir Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyse galės lengviau ir paprasčiau teikti kredito pervedimų ir momentinių mokėjimų eurais paslaugas vartotojams ir įmonėms.
Savo ruožtu tai stiprins konkurenciją mokėjimų srityje, vartotojams suteiks daugiau pasirinkimo ir prisidės prie patogių momentinių mokėjimų plėtros“, – rašoma pranešime.
Galimybę naudotis savo mokėjimo sistema „Centrolink“ LB suteikė dar 2016 metais, o vykdyti momentinius mokėjimus – nuo 2017 metų.
Anot LB, esamų „Centrolink“ paslaugų naudotojų perkėlimas į tiesioginius dalyvius prasidėjo balandžio 9 dieną. Perkėlimas numatomas etapais ir planuojama, kad bus visiškai įgyvendintas iki šių metų pabaigos.
Visų „Centrolink“ dalyvių bus toliau reikalaujama atitikti pinigų plovimo, teroristų finansavimo ir sukčiavimo prevencijos reikalavimus bei tinkamai įgyvendinti tarptautines sankcijas, tačiau pagrindiniai reikalavimai – supaprastinti.
Be to, pagal naująją Eurosistemos politiką EPĮ ir MĮ nebebus teikiama klientų lėšų saugojimo centriniuose bankuose paslauga, todėl jos privalės turėti sąskaitą klientų lėšų apsaugai ES kredito įstaigoje.
EPĮ ir MĮ dalyvavimo centrinių bankų valdomose mokėjimo sistemose principai nustatyti pernai liepą patvirtintoje Eurosistemos politikoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!