Šiuo metu ekstremalią situaciją galima skelbti, kai dujų tiekimas nutrūksta 24 valandoms.
Jei siūlymui pritars Vyriausybė, ekstremali padėtis būtų skelbiama, kai dujų tiekėjas netenka licencijos ir kai numatoma, kad energijos perdavimas arba skirstymas neplanuotai nutrūks, ir tai ilgiau nei 24 valandoms sutrikdys daugiau kaip 500 žmonių gyvenimo sąlygas.
Druskininkų meras Ričardas Malinauskas BNS anksčiau teigė, kad pagal dabartinę tvarką paskelbus ekstremalią padėtį, savivaldybė iš „Druskininkų dujų“, kurios nuo spalio nutraukia veiklą, galėtų perimti dujų skirstymo tinklą. Tačiau tokiu atveju sutriktų visos skirstymo sistemos veikla, nes į ją galėtų patekti oro ir iš naujo tiekti dujas galėtų prireikti kelių dienų.
Šiuo metu savivaldybė ir „Druskininkų dujas“ vadanti „Litesko“ derasi dėl dujų skirstymo tinklų pardavimo. „Litesko“ atstovas Nerijus Mikalajūnas ir R.Malinauskas praėjusią savaitę BNS teigė, kad taip pat deramasi dėl galimybės laikinai dujų tinklus nuomotis.
„Druskininkų dujos“ veiklą priverstos nutraukti, nes dujas parduoda pigiau nei jas perka iš vienintelio dujų tiekėjo „Haupo“, kuris šiemet dujas parduoda maždaug 3 kartus brangiau nei jas perka kiti miestai.
Susidarius tokiai padėčiai, mieste bus statoma suskystintų gamtinių dujų (SGD) išdujinimo stotelė, kuri aprūpintų miestą dujomis. Energetikos ministerija stotelės statybas ketina patikėti valstybės valdomai elektros ir gamtinių dujų skirstymo bendrovei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).