Seesam Insurance AS Lietuvos filialo duomenimis, lietuviai vis labiau rūpinasi savo saugumu kelionės metu ir noriau draudžiasi nuo nelaimingų atsitikimų. Lyginant praėjusių ir šių gegužės-birželio mėnesių duomenis matyti, kad šiemet besidraudžiančiųjų nuo kelionėse tykančių nelaimingų atsitikimų skaičius augo ketvirtadaliu. Lietuvių susirūpinimą draudimu nuo nelaimingu atsitikimų lemia besikeičiantis kelionių pobūdis ir didėjantis jų dažnumas.
Keičiasi keliavimo įpročiai
Kelionių agentūros „Boutique Travel“ direktorė Aja Rutkauskienė pastebi, kad sprendimas dėl draudimo priklauso nuo kelionės pobūdžio: „Šiandieninės aktyvaus gyvenimo tendencijos lemia kelionių pasirinkimus. Didėja keleivių žingeidumas – norima daugiau patirti, sužinoti, išgyventi, paragauti. Pasyvus poilsis keičiamas aktyvia veikla pasirinktoje šalyje: grožėjimasis dykuma virsta slidinėjimu nuo smėlio kopų, grožėjimasis vaizdu nuo denio virsta nardymu, maisto ragavimas virsta maisto gamybos pamokomis, vyno degustavimas keičiamas į derliaus nuėmimą ir vyno gamybą. Visa tai daro įtaką ir draudimo rinkai. Kuo kelionė sudėtingesnė ir tolimesnė, tuo svarbesnis darosi saugumas svetimoje šalyje. Vien medicininių išlaidų draudimo nebeužtenka keleivio rizikai padengti.“
Seesam Asmens draudimų grupės plėtros vadovė Natalija Misėkienė tokias tendencijas taip pat aiškina didėjančiu kelionių į užsienį skaičiumi. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pernai užsienyje apsilankiusių lietuvių skaičius augo dešimtadaliu. „Natūralu, kad daugėjant kelionių auga ir besidraudžiančiųjų skaičius. Dažnėjant kelionėms keičiasi ir keliautojų įpročiai – turėdami nemalonių patirčių iš ankstesnių kelionių, lietuviai vis dažniau susimąsto apie galimus kitos planuojamos kelionės pavojus“, – teigia N. Misėkienė.
Seesam teigimu, 39 proc. visų šiemet gegužės-birželio mėn. pasirašytų kelionės draudimo sutarčių buvo papildytos draudimu nuo nelaimingų atsitikimų. Lyginant su 2013-aisiais, šis skaičius augo beveik dešimtadaliu.
Draudimas apima ir rankos lūžį, ir gyvatės įkirtimą
Vienu pagrindinių draudimo nuo nelaimingų atsitikimų kelionėje privalumų N. Misėkienė įvardija žalos atlyginimą jau grįžus namo, kuomet vis dar jaučiamos nelaimingo atsitikimo pasekmės. „Šis draudimas suteikia papildomą išmoką traumos, neįgalumo ar mirties dėl nelaimingo atsitikimo atveju, kuri gali būti panaudota papildomam gydymui jau grįžus iš kelionės, reabilitacijai ar dėl nedarbingumo netenkamų pajamų kompensavimui.“
Seesam pateikia keletą pavyzdžių, kuomet kelionių draudimas kartu su draudimu nuo nelaimingų atsitikimų buvo naudingas klientams. Važiuodamas dviračiu kelionės metu asmuo nukrito ir susilaužė blauzdikaulį. Jam buvo atlygintos 1,6 tūkst. Lt pirmosios pagalbos išlaidos, o grįžus į Lietuvą papildomai buvo išmokėta 700 Lt už patirtą traumą. Kitai moteriai atostogų metu paslydus ant slidžių lauko plytelių lūžo ranka. Jai taip pat buvo atlygintos 39 tūkst. Lt medicininės išlaidos už pirmąją pagalbą bei išmokėta papildoma beveik 800 Lt draudimo išmoka už pačią traumą.
N. Misėkienė pabrėžia, kad draudimas nuo nelaimingų atsitikimų galioja ne tik patyrus kūno sužalojimą (nukritus, paslydus ir pan.), bet ir apsinuodijus maisto produktais, cheminėmis medžiagomis, nuodingais augalais, taip pat – gyvatės ar kito gyvūno įkandimo, vabzdžių įgėlimo atvejais, skendimo atveju bei erkinio encefalito, Laimo ligos, stabligės, pasiutligės atvejais. „Didžioji dalis šių sveikatos sutrikimų gali turėti ilgalaikių pasekmių, todėl papildoma išmoka, grįžus iš kelionės, gali padengti tolimesnio gydymo išlaidas“, – teigia N. Misėkienė.