Paaiškėjus, kad vengdami mokesčių kai kurie darbdaviai įsigudrino dalį algos pervesti į darbuotojų trečios pakopos pensijų fondus, gyvybės draudimo įmonės suskubo gelbėti savo reputacijos, o Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pildyti teisės aktų, rašo „Kauno diena“.
Naujoji mokesčių vengimo schema paprasta. Darbdaviai dalį darbuotojo atlyginimo pervesdavo į trečios pakopos pensijų arba investicinio gyvybės draudimo fondus, o darbuotojai kas kiek laiko išsigrynindavo dalį juose sukauptos sumos.
Tokiu atveju darbdaviui nereikia mokėti 30,98 proc. mokesčių „Sodrai“ ir dar 0,1 proc. mokesčio į garantinį fondą, o darbuotojas kas mėnesį išsigrynina darbdavio pervestas įmokas ir moka tik 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio ar, priklausomai nuo sutarties, dar mažiau.
Nustačius, kad iš pensijų fondų ar investicinio gyvybės draudimo sąskaitų nuolat išimamos įmokos, jos, pasak VMI, bus apmokestintos tokiais pat mokesčiais kaip ir darbo užmokestis.
VMI pagrasinus didesniais mokesčiais, pensijų ir investicinio gyvybės draudimo fondus valdančios įmonės suskato gelbėti savo ir taip sunkiai besisukančio verslo.
Draudimo priežiūros komisijos duomenimis, 2010 m. gyvybės draudimo sutarčių, pagal kurias draudimo įmokas darbuotojų naudai moka darbdaviai, skaičius siekė nuo 0,5 iki 4,5 proc. visų sutarčių.