• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepaisant milžiniškų lėšų skiriamų viešiesiems ryšiams net ir pačių didžiausių pasaulio bendrovių įvaizdį suteršia į dienos šviesą ištraukti įstatymų pažeidimai ir sunkiai protu suvokiamos baudos, kurias tenka sumokėti už nusikalstamą arba aplaidų elgesį.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusių metų rekordininke tapo „Glaxo Smith Kline“, kuri sulaukė 3 mlrd. JAV dolerių baudos už pažeidimus vykdytus nuo 1994 iki 2007 metų pardavinėjant vaistus bei manipuliuojant vaistų tyrimų rezultatais. Ši bauda siekia net 37 proc. metinių bendrovės pajamų.

REKLAMA

Nuo šios korporacijos ne ką teatsiliko ir „Johnson & Johnson“, kuri už neteisėtus rinkodaros veiksmus reklamuojant medikamentus buvo nubausta 2,2 mlrd. JAV dolerių bauda.

Pernykščiai metai buvo nesėkmingi vaistų gamintojams, kadangi trečią pagal dydį baudą farmacijos srityje gavo „Abbott labs“. Bendrovė turės sumokėti 1,5 mlrd. JAV dolerių.

REKLAMA
REKLAMA

Ne ką geresni praėję metai buvo ir bankams. „Barclays“ už manipuliacijas LIBOR palūkanų norma teks sumokėti 450 mln. JAV dolerių. Už tą patį pažeidimą UBS paklos 1,5 mlrd. JAV dolerių.

Tuo tarpu HSBC už nesėkmes užkardant pinigų plovimo operacijas buvo skirta 1,92 mlrd. JAV dolerių

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bankui „Standard Chartered“ už bendradarbiavimą su Iranu atseikėta 667 mln. JAV dolerių bauda.

Vis dėlto visų laikų rekordininke galima paskelbti „British Petroleum“, kuri dėl 2010 metais Mekslikos įlankoje įvykusios avarijos naftos platformoje turės sumokėti ne vieną baudą ir atlyginti nuostolius tūkstančiams ieškovų. Kol kas bendrovė baudoms ir nuostolių atlyginimui yra paruošusi daugiau nei 38 mlrd. JAV dolerių, tačiau ši suma dar gali išaugti.

REKLAMA

Pernykščiai metai pagarsėjo didžiulėmis baudomis, tačiau ir anksčiau pasitaikydavo ne ką menkesnių incidentų.

2010 metais jau minėta „Glaxo Smith Klein“ buvo priversta sumokėti 750 mln. JAV dolerių už prekybą prastos kokybės vaistais.

2009 metais „Pfizer“ už netinkama prekybą nuskausminamaisiais vaistais sulaukė 2,3 mlrd. JAV dolerių sankcijos. Tais pačiai metais kita farmacijos bendrovė „Eli Lilly & Co“ buvo paskirta 1,42 mlrd. JAV dolerių bauda.

REKLAMA

„Intel“ 2009 metais buvo priversta sumokėti 1,45 mlrd. JAV dolerių dėl nesąžiningos konkurencijos.

2008 metai pakišo koją „Siemens“. Pastaroji už kyšininkavimą Irake, Venesueloje, Bangladeše, Izraelyje ir Rusijoje sulaukė 1,6 mlrd. JAV dolerių baudos.

2006 metais už buhalterinius pažeidimus draudimo bendrovei A.I.G. Buvo paskirtas 1,6 mlrd. JAV dolerių bauda. Tais pačiai metais „Shell“ sumokėjo 1,5 mlrd. JAV dolerių už gamtosaugos pažeidimus Nigerio deltoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų