• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Verslo pradžia kiekvienam yra didelis iššūkis. Neretas pradedantysis verslininkas susiduria su nemalonumais ir padaro nemažai klaidų. Verslo portalas „Inc“ pateikia 7 didžiausias klaidas, kurias daro pradedantieji verslininkai. Jūs darote klaidą jei:

REKLAMA
REKLAMA

Jūsų verslo planas yra šykštus

Verslo konsultacijų kompanijos „ActionCOACH“ atstovė Joanna Shows teigia, kad solidus verslo planas yra svarbiausias žingsnis padedant pamatus ateities sėkmei.

REKLAMA

„Verslo planas yra jo įkūnijimas, – sako ji, pridėdama, kad geras verslo planas visada yra lankstus, tačiau jame turi būti nustatyti visi verslo rėmai. – Verslas yra lyg gyvulių aptvaras – gali vaikščioti ir baubti kiek tik nori, kol neprieisi elektrinės tvoros ir ji tavęs nenukrės.“

REKLAMA
REKLAMA

Per švelniai reklamuojatės

Stuartas Skormanas, buvęs roko grupės vadybininkas ir daugelio verslų kūrėjas, sako, kad bet kuris, suplanavęs savo verslą ir nepradėjęs galvoti apie rinkodarą yra šiek tiek pakvaišęs.

Sukūręs vaizdo įrašų nuomos bendrovę strategas sakė: „Sukūriau šį verslą 200 žmonių.“ Tie 200 žmonių – tikrai ne klientai, o redaktoriai, žurnalistai ir kiti viešumo verslui suteikiantys žmonės. „Jūsų istorija turi būti „virusinė“, – įsitikinęs S. Skormanas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per siaurai mąstote

„Nekurkite menkų planų“, – sako verslininkas Craigas Jenningsas, įkūręs konsultacijų įmonę „Powhattan Consulting Corp.“

Investuotojas Paulas Grahamas savo knygoje rašė, kad pradedantieji verslininkai dažnai bando išvengti rizikos ir bėga nuo iššūkių. „Jei darai kažką gerą, bet kokiu atveju atsiras konkurentų, susitaikykite su tuo. Konkurencijos išvengsite tik tada, jei jūsų idėja nėra pakankamai gera“, – sakė P. Grahamas.

REKLAMA

Per tvirtai laikotės savos idėjos

Kažkuriuo momentu gali nutikti taip, kad jūsų įmonė turės pakeisti kryptį, todėl privalėsite su tuo susitaikyti.

„Nesvarbu kaip mylite savo idėją, turite būti lankstus“, – pabrėžia S. Skormanas. Kurso pakeitimas nereiškia, kad jūs susimovėte, neretai tai būna puikios galimybės rinkoje atsiradimas, kurios iki tol nepastebėjote.

REKLAMA

Pasitikite vien savo aistra

Ieškote investuotojų, ar motyvuojate darbuotojus, o gal parduodate produktą, visuomet būkite jautrus iš savo auditorijos gaunamam atsakui. S. Skormanas sako išmokęs pamoką, kad entuziazmas ne visada yra užkrečiamas.

„Jei būtume kalbėję prieš 30 metų, būčiau sakęs, kad verslą sukurti lengva. Tuomet maniau, kad viskas ko reikia, tai užstačius savo namą gauti paskolą ir dirbti 20 val per dieną.“

Verslininkai dažnai turi per daug idėjų, kurios ir sužlugdo kompanijas. Būkite atsargus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ignoruojate kritiką

J. Shows pasakoja, kad darbe dažnai turi pasakyti klientams dalykus, kurių jie nelabai nori girdėti, pavyzdžiui, kad jie pasirinko ne tą rinkos segmentą. Ji tiesiog turi su jais kalbėtis ir būti itin nuoširdi.

„Tačiau buvimas mielu reiškia, kad man nerūpi pasakyti tau tikrąją problemą“, – aiškina verslo konsultantė. Kritiką reikia sakyti teisiai, reikia mokėti ir ją priimti.

REKLAMA

Atiduodate visus savo finansus

Daugybė smulkių verslų savininkų visiškai išsausina savo kišenes, kad finansuotų savo verslą. Jau ir taip paaukojęs savo miegą, karjeros galimybes ir greičiausiai bent dalelę savo sveiko, negalite aukoti ir visų pinigų.

„Tai nepadės. Verslo tikslas yra padėti jums“, – sako C. Jenningsas. Pasak jo, savininkas turėtų atsidėti pinigų pragyvenimui net jei kompanija dar visai jauna. „Atlyginimas yra būtinas“, – tikina jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų