Sunkmetis negailestingai išrinko geresnės kokybės drabužius iš Lietuvos skudurynų, todėl lietuviai iš turgaviečių vis dažniau namo grįžta tuščiu krepšiu, rašo „Lietuvos rytas“.
Mat europiečiai lengva ranka nebeišmeta drabužių ir neskuba keisti garderobo. Todėl į sumenkusius skudurynus jau įsisuko vietos rinka - vis dažniau turgavietėse parduodami lietuvių atnešti drabužiai, neretai įkainoti vos litu.
Pasak kai kurių pardavėjų, krizė Lietuvoje privertė ant žemės nusileisti daugybę nosį nuo skudurynų sukusių ponių - dabar jos sudaro didesnę konkurenciją nuolatinėms dėvėtų drabužių pirkėjoms.
Dėvėtų drabužių tiekėjai pradėjo siūlyti naujovę – maišus, kur už kiekvieną ten esantį drabužį reikia mokėti po 30 ar daugiau litų. Bet turi pirkti viską, išsirinkti patikusių drabužių niekas neleidžia. Už tokį maišą gali tekti pakloti ir kelis šimtus litų, tačiau pardavėjai garantuoja – esą jie atrinkę geriausius rūbus. Tuomet visą maišą parsiveži, peržiūri ir randi tik skudurus.
Turgaus prekeiviai pasakoja ir apie maišus, kuriuose kiekvienas drabužis kainuoja po šimtą litų. „Kur tokius rūbus parduoda?" – klausiu susidomėjusi. Pasirodo, tiek įkainojami maišai su kailiniais. Bet už tokią kainą sunešiotų kailinių irgi niekam nereikia. Šlamštas, palyginti su tuo, ką veždavo prieš metus.