„Google“ atstovas spaudai atsisakė komentuoti pranešimą spaudai ir pareiškė, kad „gandų bendrovė nekomentuoja“. Prancūzijos finansų ministerija taip pat žinių nekomentavo, nes to įstaigai daryti neleidžia informacijos apie mokesčius konfidencialumas.
Prancūzija yra viena iš daugelio valstybių, kurios valdžia nepritaria kai kurių tarptautinių įmonių vykdomai mokesčių politikai, nes ši joms leidžia mokėti mažesnes įmokas į valstybių biudžetus.
Prancūzijos mokesčių inspektoriai 2011 metų birželį atliko patikrinimą Paryžiuje esančiuose „Google“ padaliniuose ir pradėjo tyrimą dėl to, kaip bendrovė paskirsto savo finansus tarp skirtingų padalinių. Daugelis tarptautinių bendrovių tokią praktiką naudoja tam, kad joms palankiu būdu tarp skirtingo dydžio mokesčius taikančių valstybių būtų paskirstytos jų uždirbamos pajamos ir mokestinės prievolės.
„Google“ sumažino Prancūzijoje mokamą mokesčių dalį siųsdama didžiąją dalį jos šalyje uždirbamų pajamų per Nyderlanduose registruotą padalinį į Bermuduose registruotą įmonę. Vėliau šie pinigai būdavo pervedami į „Google Ireland Limited“ padalinius Airijoje, kur gerokai mažesniais tarifais buvo sumokami atitinkami pajamų mokesčiai.
Naujienų agentūros AFP gauti teismo dokumentai rodo, kad, pavyzdžiui, 2012 metais tokiu būdu „Google“ padalinys Prancūzijoje „Google France“ gavo 192,9 mln. eurų pajamų, o nuo grynojo šalyje gauto pelno, kuris siekė vos 8,3 mln. eurų, sumokėjo 6,5 mln. eurų pelno mokestį. Sektoriaus analitikai nurodo, kad dar anksčiau, 2011 metais, „Google“ šalyje iš viso galėjo gauti net 1,25–1,4 mlrd. eurų pajamų.
Praėjusiais metais G20 išsivysčiusių ir besivystančių ekonomikų grupės narės parėmė viena kitos ketinimus imtis veiksmų ir apriboti mokesčių vengimą. Šio įstatymo keitimo projekto kūrėjai teigia, kad tokie veiksmai tarptautinėse mokesčių sistemose sukeltų didžiausius pokyčius nuo pat 1920 metų.