• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Į LRT radiją kreipėsi Vida iš Anykščių, susirūpinusi jos bites erzinančiais kovarniais. „Mano bityne šį pavasarį aukštose eglėse apsigyveno kovarniai. Jie kelia labai didelį triukšmą, ir bitės tapo piktos. Prašau atsakyti, ar tie kovarniai tikrai kenkia bitėms? O jei taip, ką daryti? Kreipiausi į seniūniją. Seniūnas bendravo su gamtosaugininkais. Jų atsakymas – išsikelk bites“ – pasakoja moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Gamtininkas Selemonas Paltanavičius sako niekada negirdėjęs, kad laukiniai paukščiai gamtoje galėtų kam nors trukdyti. „Tačiau, jei ten tikrai yra perinti kolonija, daug lizdų, gali būti nemaža paukščių tarša, išmatų, kurios patenka ant žemės, augalų, galbūt bitėms gali būti nepatogios sąlygos“, – svarsto gamtininkas.

REKLAMA

Jo nuomone, seniūnijos siūlymas iškelti bites į kitą vietą yra teisingas. Bitės gyvena aviliuose, o bitininkai juos, reikalui esant, ne tik perkelia, bet ir vežioja iš vienos vietos į kitą. „Jei yra keletas avilių, galbūt būtų galima keletui mėnesių, kol tie paukščiai išperės jauniklius (o tai turėtų būti apie birželio vidurį), naktį atsargiai perkelti avilius už 50 m“, – pataria S. Paltanavičius.

Pasak jo, šiuo metu ardyti paukščių lizdus, kai juose guli kovarnių kiaušiniai ar net jaunikliai, būtų negerai. „Kitąmet, jei bus tokių problemų, žinokite, kad tuo reikėtų pasirūpinti tada, kai paukščiai tik pradeda sukti lizdus. Tuo metu, leidus aplinkosaugininkams, lizdus galima išardyti. Paukščiai persikeltų į kitą vietą, ir tokios konfliktinės situacijos nebūtų“, – tikina gamtininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų