Baltijos šalių Premjerai susitarė dėl elektros jungties su Švedija apsispręsti gruodį.
Laikinai einantis Ministro Pirmininko pareigas Gediminas Kirkilas Baltijos Ministrų Tarybos (BMT) Ministrų Pirmininkų susitikime Tartu su Estijos ir Latvijos Ministrais Pirmininkais Andrus Ansip ir Ivars Godmanis susitarė tęsti bendradarbiavimą, siekiant iki 2012 metų sukurti veikiančią Baltijos elektros energijos rinką. Šiam tikslui įgyvendinti nutarta sudaryti darbo grupę. Premjerai taip pat susitarė, kad galutinis sprendimas dėl elektros jungties su Švedija bus priimtas gruodžio mėnesį. Ši jungtis Europos Komisijos iniciatyva rengiamo Baltijos jungčių plano dalis.
G. Kirkilas pabrėžė, kad Lietuva yra suinteresuota aktyvesniu ir koordinuotu ES vaidmeniu sprendžiant energetinio saugumo problemas, bei tikisi, kad jau gruodžio mėnesį Europos Vadovų Taryboje bus galima surengti pirmą diskusiją dėl Europos Komisijos strateginės energetikos peržiūros. Tarp prioritetų jis išvardijo energetines jungtis leisiančias panaikinti energetinę Baltijos šalių izoliaciją, energijos šaltinių tiekimo diversifikaciją, bendros ES išorės energetinės politikos stiprinimą.
Jis pasveikino EK iniciatyvą parengti Baltijos jungčių planą kaip gerą instrumentą, padėsiantį panaikinti Baltijos šalių energetinę atskirtį, tačiau pabrėžė būtinybę nedelsiant įgyvendinti elektros jungčių tarp Lietuvos ir Švedijos bei Lietuvos ir Lenkijos projektus, kurie vėliau būtų įtraukti į bendrą Baltijos šalių energetikos rinką. G. Kirkilas taip pat pristatė naujos atominės elektrinės bei gamtinių dujų tiekimo diversifikavimo projektų įgyvendinimo eigą.
Baltijos šalių premjerai taip pat aptarė tarptautinės finansų krizės, ES ir Rusijos santykių, saugumo politikos, energetinio saugumo Baltijos jūros regione, Europos rytų kaimynystės politikos klausimus.
G. Kirkilas pažymėjo, kad būtina stiprinti Tarptautinio valiutos fondo vaidmenį siekiant finansinio stabilumo užtikrinimo tarptautiniu lygiu, suteikiant jam galimybes koordinuoti tarptautinę pinigų ir finansų sistemą, imtis krizių prevencijos ir spręsti dėl jų įveikimo priemonių.
Dabartinė Europos saugumo architektūra, paremta ESBO, ES, NATO, ET ir kitomis tarptautinėmis organizacijomis yra saugumo ir stabilumo pagrindas, pažymėjo G. Kirkilas, todėl svarbu ją stiprinti. Jis sveikino ES stebėjimo misijos Gruzijoje veiklos pradžią, teigė, kad ES ir Rusijos santykiai į normalią būseną gali sugrįžti tik tokiu atveju, jei Rusija pilnai įgyvendins prisiimtus įsipareigojimus. G.Kirkilas taip pat pareiškė, jog tikisi, kad Europos Komisija artimiausiu metu, pateiks pasiūlymus, kuriuos patvirtinus gruodžio mėnesio Europos Vadovų Taryboje, ES santykiai su rytinėmis kaimynėmis įgis naują pagreitį, o bendradarbiavimas bus pakylėtas į kokybiškai naują lygį.
Baltijos šalių Premjerai taip pat pritarė G. Kirkilo siūlymui kurti bendrą Baltijos šalių informacinę erdvę. Premjerai sutarė svarstyti ir bendro Baltijos šalių televizijos kanalo idėją.
Lietuva 2009 metais perims pirmininkavimą iš Estijos Baltijos Ministrų Taryboje. Gediminas Kirkilas pristatė Lietuvos pirmininkavimo prioritetus – saugumo politiką, energetinį saugumą bei ES rytų politiką.