• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tęsiantis karantinui, kai kurie darbdaviai bando visokiais būdais nutraukti daro sutartis su darbuotojais. Tuo taip pat skundžiasi vienos sporto ir laisvalaikio prekių parduotuvės darbuotojai. Jie tvirtina gavę žinią, kad yra atleidžiami dėl prastų rezultatų ir yra spaudžiami kuo skubiau pasirašyti atleidimų prašymus. Tačiau įmonės vadovas tikina, kad darbuotojai bus atleisti pagal įstatymus.

Tęsiantis karantinui, kai kurie darbdaviai bando visokiais būdais nutraukti daro sutartis su darbuotojais. Tuo taip pat skundžiasi vienos sporto ir laisvalaikio prekių parduotuvės darbuotojai. Jie tvirtina gavę žinią, kad yra atleidžiami dėl prastų rezultatų ir yra spaudžiami kuo skubiau pasirašyti atleidimų prašymus. Tačiau įmonės vadovas tikina, kad darbuotojai bus atleisti pagal įstatymus.

REKLAMA

Portalas tv3.lt gavo skaitytojo Lino (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai yra žinomi) laišką. Vyras skundėsi, kad praėjusią savaitę parduotuvės „Trespass“ vadovė pranešė, kad jis yra atleidžiamas iš darbo.

„Elektroniniu paštu gavau dvi atleidimo iš darbo sutartis. Vienoje jų buvo teigiama, kad esu atleidžiamas dėl blogų darbo rezultatų. Kita sutartis buvo nepilna, ji prasidėjo tik nuo 17 punkto, o baigėsi vieta mano parašui.

REKLAMA
REKLAMA

Įsidarbinau gruodį, o kitą mėnesį jau buvau pirmas pagal pardavimus, tad kaip galiu būti atleidžiamas dėl blogų darbo rezultatų. Be to, kodėl manęs anksčiau neinformavo apie blogus darbo rezultatus ir iš karto neatleido? Keista, kad blogai dirbti pradėjau karantino metu, kai parduotuvė yra uždaryta“, – retoriškai klausė Linas.

REKLAMA

Anot vyro, jis teiravosi parduotuvės vadovės, kodėl yra atleidžiamas, tačiau atsakymų nesulaukė.

„Tačiau vėliau man buvo pasakyta, kad esu atleidžiamas, nes dar nesibaigė mano darbo bandomasis laikotarpis. Atsakiau, kad jis jau baigėsi. Tada man pasakė, kad bandomąjį laikotarpį įmonė pratęsė. Tačiau kaip jį galėjo pratęsti be mano žinios?“ – piktinosi vyras.

Anot jo, galiausiai vadovė pritrūko argumentų, todėl daugiau nebeskambino ir elektroninių laiškų Linui neberašė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasidavė įtikinėjimams išeiti iš darbo

Tačiau kita parduotuvės darbuotoja Ieva (tikrieji vardas ir pavardė taip pat redakcijai yra žinomi) sutiko iš darbo išeiti savo noru.

„Pirmiausia vos prasidėjus karantinui sulaukiau skambučio iš parduotuvės vadovės. Ji tikino, kad darbuotojai bus prastovose, o įmonė už tai gaus valstybės paramą.

Aš patvirtinau, kad sutinku su įmonės sprendimu. Tačiau vis tęsiantis karantinui, balandžio pradžioje man prastova nebuvo pratęsta. Vietoje to sulaukiau žinios, kad įmonė nusprendė atleisti visus darbuotojus, kuriems, dar nepasibaigė bandomasis laikotarpis. Tarp jų ir mane“, – pasakoja moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, elektroniniu paštu moteris gavo atleidimo iš darbo sutartį, kuri jai sukėlė įtarimų. Be to, Ieva nebuvo įspėta apie atleidimą.

„Man buvo atsiųsta dalis sutarties, be direktoriaus parašų. O atleidimo priežastimi buvo nurodyti nepatenkinami mano darbo rezultatai. Tačiau prieš tai jokių skundų dėl savo darbo nesulaukiau. Todėl paprašiau priežastį pakeisti.

Tačiau kitą dieną parduotuvės vadovė pasakė, kad priežastis nėra svarbi ir nemato didelės prasmės jos keisti. Mane vis įkalbinėjo ją pasirašyti. Aš sutikau, tačiau pasakiau, kad neturiu galimybės greitai ją atsispausdinti ir pasirašyti. Tačiau mane įtikinėjo paskubėti, kol galiausiai pasirašiau“, – teigė Ieva.

REKLAMA

Darbuotojai bus atleisti pagal įstatymus

Įmonės „Lifestyle trade“, kuriai priklauso parduotuvė „Trespass“, vadovas Šarūnas Kulvietis teigė, kad apgailestauja dėl konfliktinės situacijos su darbuotojais.

„Dėl prastos ekonominės situacijos darbuotojus atleisime. Tačiau su jais atsiskaitysime valstybės numatyta tvarka. Darbuotojai bus atleidžiami be jų kaltės. Įspėsime juos prieš dvi savaitės ir sumokėsime priklausančią kompensaciją“, – žadėjo įmonės vadovas.

REKLAMA

Pasak Š. Kulviečio, atleisti bus mažiausiai įmonėje išdirbę darbuotojai. Taip pat tie, kurie neturi mažamečių vaikų, kaip ir numato įstatymas.

Įmonės vadovo teigimu, su visais atleistais darbuotojais bus atsiskaityta valstybės numatyta tvarka.

„Darbuotojams nedarome spaudimo, kad jie išeitų iš darbo savo noru. Jau minėti darbuotojų skundai kilo dėl to, kad padalinių vadovai tiksliai neišaiškino darbuotojams situacijos. Todėl pasitarę tiek su padalinių vadovais, tiek su teisininkais išplatinome darbuotojams paaiškinimą, kokia tvarka vyks atleidimai“, – tikino Š. Kulvietis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas kiek darbuotojų ketina atleisti įmonės vadovas teigė, kad tikslaus skaičiau dar nežino.

„Nenorėčiau nė vieno darbuotojo atleisti. Tačiau šiuo metu esame numatę su viena prekybos vieta nebepratęsti nuomos sutarties. Toje vietoje nebetęsime veiklos, todėl optimizuojame kaštus. O vėliau ekonominė situacija parodys kokia bus įmonės padėtis“, – tvirtino Š. Kulvietis.

Darbdavys negali versti nutraukti darbo sutartį

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atsiųstame komentare teigia, kad darbuotojo iniciatyva ar šalių susitarimu darbo sutartis gali būti nutraukta tik darbuotojo valia.

REKLAMA

Nesant darbuotojo valios darbdavys negali įpareigoti darbuotojo pasirašyti dokumentų dėl darbo sutarties nutraukimo.

„Tuo atveju, kai darbo sutartis nutraukiama darbdavio iniciatyva, darbdavys įspėja darbuotoją Darbo kodekse nustatyta tvarka ir konstatuoja darbo sutarties pasibaigimą raštu.

Darbdavio sprendimas, pavyzdžiui, įsakymas ar nurodymas nutraukti sutartį ją pabaigia sprendime nurodytą dieną ir yra perduodamas darbuotojui nedelsiant.

Pakanka, kad darbo sutarties pasibaigimas būtų įforminamas padarant atitinkamą įrašą viename darbo sutarties egzemplioriuje.

REKLAMA

Tačiau jeigu darbuotojas mano, kad darbo sutartis buvo nutraukta neteisėtai, jis turi teisę kreiptis į darbo ginčų komisiją“, – teigiama komentare.

Kalbant apie darbuotojo išbandymo laikotarpį, tai pripažinęs, kad išbandymo rezultatai nepatenkinami, darbdavys iki išbandymo termino pabaigos gali priimti sprendimą nutraukti darbo sutartį.

Tačiau apie tai raštu įspėti darbuotoją privalo prieš 3 darbo dienas iki darbo sutarties pasibaigimo. Taip pat gali darbuotojui nemokėti išeitinės išmokos.

„Tačiau išbandymo terminas negali būti ilgesnis negu 3 mėnesiai, neskaitant laiko, kai darbuotojas nebuvo darbe dėl laikinojo nedarbingumo, atostogų ar kitų svarbių priežasčių. Pratęsti išbandymo laikotarpį darbo sutarties šalių susitarimu draudžiama. Atsižvelgdami į tai, išbandymo terminas negali būti pratęsiamas, išskyrus aukščiau numatytus atvejus“, – teigiama komentare.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų