Maždaug pusė darbuotojų girdėjo apie diskriminacijos atvejus, dar trečdalis patys savo kailiu patyrė diskriminaciją, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai. Apie tokius atvejus negirdėjo vos penktadalis respondentų.
Apklausos dalyvių teigimu, darbuotojai dažniausiai diskriminuojami dėl amžiaus. Ir nėra ribos, kokio amžiaus darbuotojai darbdaviui tinkamiausi – vieniems kai kurie per seni, kitiems – per jauni. Neretai darbuotojai jau nebesupranta, ko tikėtis – norima brandaus, bet jauno žmogaus, su patirtimi, bet neperkopusio tam tikro amžiaus ribos. Kai kurie apklausos dalyviai teigia, kad netgi yra matę skelbimų, kuriuose nurodyta, iki kokio amžiaus žmonės gali pretenduoti užimti siūlomas pareigas.
Lytis – dar vienas iš dalykų, dėl kurio darbuotojai jaučiasi diskriminuojami. CVbankas.lt respondentai sakosi pastebėję, kad vyrams už tą patį darbą mokami didesni atlyginimai nei moterims. Kai kurie darbuotojai buvo susidūrę ir su darbdavio požiūriu, jog vyrai, neįgiję išsilavinimo, žino geriau nei moterys, turinčios išsilavinimą.
Atrodo, moterims tenka daugiau diskriminacijos apraiškų nei vyrams. Neretai darbdaviai vengia priimti moterį į darbą, nes galvoja, kad netrukus vėl teks ieškoti kito kandidato, nes priimta moteris ims lauktis ir teks galvoti, kas galėtų ją pavaduoti. Jei moteris jau yra sukūrusi šeimą ir turi mažų vaikų, dėl šių aplinkybių tam tikrai atvejais taip pat vengiama įdarbinti moterį, argumentuojant tuo, jog vaikai sirgs ir moteris tuo metu negalės atlikti savo darbo funkcijų.
CVbankas.lt apklausa atskleidė, kad darbuotojai kartais diskriminuojami dėl vietovės, iš kurios yra kilę. Kai kurie darbdaviai itin sureikšmina, darbuotojas kilęs iš miesto, mažesnio miestelio ar kaimo, tad augusieji ne didmiestyje kartais jaučiasi nuskriausti.
Taip pat yra pavienių apklausos dalyvių, kurie teigia, jog buvo diskriminuojami dėl savo tautybės, neįgalumo, išsilavinimo ir kitų dalykų.