Realios pajamos aukščiausią lygį pasiekė 2009 metais, kuomet už valandą buvo mokama vidutiniškai 12,25 svaro sterlingų. Tačiau nuo tada šiokį tokį atlyginimų augimą nustelbė infliacija, dėl ko vidutinis darbo užmokestis sumažėjo iki buvusio 2003 metais – 11,21 svaro sterlingų, skelbia Nacionalinis statistikos biuras.
Finansų ekspertai pabrėžia, kad milijonų šeimų finansinė padėtis dėl ekonominio nuosmukio niekada nepagerės.
Bendrovės „Resolution Foundation“ ekspertai teigia, kad prireiks net 15 metų, kad gyventojų pajamos pasiektų prieškrizinį lygį. Tai reiškia, kad asmuo, kuris 2008 metais per metus uždirbo 22 tūkst. svarų sterlingų, turės laukti iki 2023 metų, kad vėl panašiai uždirbtų. Jei krizė nebūtų kilusi, toks asmuo 2023 metais uždirbtų maždaug 27 tūkst. 500 svarų sterlingų.
Nacionalinio statistikos biuro ataskaitoje taip pat sakoma, jog dirbančiųjų privačiame sektoriuje pajamos nuo 2008 metais kilusios krizės pradžios sumažėjo daugiausia: jų vidutinės realios pajamos praėjusiais metais buvo realia verte mažesnės nei 2002 metais.
Panaši tendencija stebima ir viešajame sektoriuje, tačiau čia mažėjimas yra mažesnis. Viešajame sektoriuje dirbančių vyrų realios pajamos nuo 2010 iki 2012 metų sumažėjo vidutiniškai 2,1 proc., palyginti su 3,1 proc. sumažėjimu privačiame sektoriuje, skelbia ekspertai.
Ekonominis atsigavimas atrodo dar tolimesnis po to, kai trečiadienį Britanijos pramonininkų konfederacija paskelbė prognozuojanti, kad šiais metais Jungtinės Karalystės ekonomika augs tik 1 proc. Anksčiau pramonininkai tikėjosi 1,4 proc. prieaugio. Tačiau bent jau gera žinia yra ta, kad šalies ekonomikai pavyks išvengti dar vienos recesijos, nes pirmąjį šių metų ketvirtį tikimasi 0,3 proc. bendrojo vidaus produkto prieaugio. Ekonomistai teigia, kad daugėja laisvų darbo vietų, taip pat auga verslo pasitikėjimas.