Didžiosios Britanijos vyriausybė su darbdaviais svarsto 500 milijonų svarų vertės planą, kuris turėtų padėti ilgalaikiams bedarbiams sugrįžti į darbo rinką.
Daugiau kaip 6 mėnesius darbo nerandantiems žmonėms bus garantuojama intensyvesnė ir labiau personalizuota pagalba, vyriausybei stengiantis sumažinti neišvengiamą nuolatinių bedarbių atsiradimą.
Didžiosios Britanijos premjeras Gordonas Brownas rengiasi pasiūlyti darbdaviams po iki 2 500 svarų siekiančias išmokas už kiekvieną pasamdytą ilgalaikį bedarbį, 75 000 mokymo vietų daugiau nei 6 mėn. darbo nerandantiems asmenims ir piniginę pagalbą bedarbiams, siekiantiems pradėti nuosavą verslą. Šių priemonių imamasi po prognozių, kad bedarbių skaičius šalyje kitais metais gali smarkiai viršyti tris milijonus.
Vakar paaiškėjo, kad „Vauxhall“ darbuotojai išlaikys darbo vietas, tačiau bus priversti sutikti su trumpesnėmis darbo valandomis ir mažesniu atlyginimu. Tai paskelbė automobilių gamintoją valdanti „General Motors“. „GM Europe“ vadovas Hansas Demantas pranešė, kad kompanija susitarė su profsąjungomis dėl sandorio, kuris išsaugos darbo vietas Europoje.
Nedarbas Britanijoje sparčiai augo beveik visus praėjusius metus, o jau šiais metais tokios žinomos įmonės kaip „Marks & Spencer“, „Barclays“, „Nissan UK“ bei „Bovis Homes“ pranešė apie atleidimus.
Ekonomistai įspėja apie pavojus, jog susikurs uždaras ratas, kur etatų mažinimas ir etatų mažinimo baimė ims mažinti žmonių vartojimą, o tai privers darbdavius vėl mažinti etatus.