Nuo balandžio 1-osios Klaipėdos senajame turguje prekiaujantys verslininkai priversti mokėti kai kuriais atvejais net 150 proc. didesnę rinkliavą už prekybvietės nuomą.
Po 7 metų pertraukos didinti kainas praėjusį mėnesį nusprendė Savivaldybės įmonės „Senasis turgus“ valdyba. Toks sprendimas šokiravo smulkiuosius prekybininkus, kurie sako ne tik patirsiantys nuostolių, bet ir galvoja apie traukimąsi iš miestelėnų gausiai lankomos turgavietės.
„Senojo turgaus“ valdybos pirmininkė Genovaitė Paulikienė teigė, kad viešai neskelbti apie planus didinti rinkliavą buvo nuspręsta norint išvengti galimo ažiotažo. „Vakarų ekspreso“ šaltinių teigimu, kai kurie prekybininkai apie rinkliavos padidėjimą iki šiol nieko nežino.
„Tos kainos juk palyginti simbolinės. Po to, kai nuo kovo 1-osios dalies Tilžės turgaus teritorijos „Senasis turgus“ nebeadministruoja, netenkama ir nemenka dalis pajamų. Savivaldybės įmonė turi dirbti pelningai, ji negali patirti nuostolių, todėl ir padidintos rinkliavos nuo 30 iki 50 procentų. Tiesa, kai kuriose pozicijose kainos pakilo ir dvigubai. Toks gyvenimas, visur dabar kyla kainos“, - sakė ji.
Pokalbininkė teigė nemananti, kad senasis turgus dėl padidėjusių rinkliavų ištuštės. „Senojo turgaus“ direktorė Roma Kubilienė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad prekybininkai tikrai buvo informuoti apie naujovę ir kainų augimą sutiko ramiai.
„Kainos padidėjo 2, 3 ar 5 litais už dieną. Pavyzdžiui, vienas metras prekybvietės nuomos vienai dienai prekiaujantiems kiaušiniais padidėjo nuo 5 iki beveik 7 litų. Už prekybą daržovėmis buvo mokami vos 2 litai už dieną, o dabar ši rinkliava pakelta iki 5 litų. Niekas nekelia dėl to problemų. Mes juk kainų nekėlėme 7 metus. Juk viskas brangsta. Ką tik padidėjo mokestis už šiukšlių išvežimą“, - teigė direktorė.
„Verslininkai protestuos“
Lietuvos smulkiųjų verslininkų bei prekybininkų asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Donatas Botyrius teigia, jog savivaldybės įmonės valdybos sprendimas kelti kainas yra nepamatuotas, nes tai tikrai neigiamai atsilieps prekybininkams. „Manau, kad ne aža dalis jų bus priversti nuomotis ne po kelis metrus prekybvietės, o po metrą, tad Savivaldybės įmonė šiaip ar taip negaus planuotų pajamų“, - sakė jis.
„Didinant rinkliavas bandoma maskuoti įmonės neūkiškumą. Pavyzdžiui, kai įmonė traukėsi iš Tilžės turgaus, net nepasirūpino kovo 1-ąją surinkti rinkliavas ir neteko 8 tūkstančių litų pajamų. Apie tai, kad senasis turgus daugybę metų nebuvo ir nėra rekonstruojamas, aš net nekalbu. Apie kainų didinimą nebuvo diskutuota nei su pačiais prekybininkais, nei su miesto politikais. Dabar, kiek žinau, žmonės renka parašus ir ketina protestuoti. Negi Savivaldybės administracija negali surasti, kas ūkiškai administruotų turgavietę? Kreipsimės ir į merą, ir į kontrolės įstaigas, kad patikrintų administravimą. Savo problemas spręsti kainų kėlimu negalima. Išsibėgios visi“, - pasakojo D. Botyrius.