Finansų ministrė nepritaria idėjai pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą nuo galiojančių 21 proc. iki 18 proc., koks jis buvo iki finansų krizės. Pasak Rasos Budbergytės, mažinti PVM tarifo neleidžia ekonominė situacija.
„Ekonominės raudos scenarijus, kuriuo remiantis ruošėme kitų metų biudžetą, kaip tik ir rodo, kad dėl padidėjusių išorės veiksnių ekonomikos augimas (lėtės - BNS). Dar dėl to, kad mums trūksta investicijų, kurių lygis yra mažesnis negu norėtusi - jų yra mažiau negu 25 proc. BVP. Tai nesudaro dabar jokių prielaidų pasakyti, kad būtų galima mažinti mokesčius“, - antradienį Seime parlamentarams sakė R.Budbergytė.
Tuo metu konservatorė Irena Degutienė priekaištavo, kad Vyriausybė nesuplanavo 2017 metais pradėti PVM mažinimą.
„Nueinanti valdančioji dauguma ketverius metus kritikavo vadinamąją naktinę mokesčių reformą (...) kalbėdama apie pridėtinės vertės mokestį, taip jūs ir neprognozuojate, kad, tarkime, 2017 metais reikėtų grįžti bent palaipsniui iki 18 proc., kiekvienais metais mažinant, kad ir po 1 proc. punktu PVM tarifą“, - teigė I.Degutienė.
Pirmą kartą į Seima kandidatavęs ir mandatą jame dirbti jau gavęs konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis BNS yra sakęs, kad PVM tarifo mažinimas naudos neduos - dėl 1 procentiniu punktu sumažinto PVM tarifo į biudžetą nebūtų surinkta 133 mln. eurų, kuriuos reikėtų kompensuoti. Jis taip pat pabrėžė, kad mažesnis PVM tarifas neturės didelės įtakos daugumai prekių ir paslaugų kainų, nes realiai atpigtų tik prabangos prekės.
Už PVM tarifo mažinimą pamažu pasisako trečią kadenciją parlamente dirbsiantis Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas Eugenijus Gentvilas, nuo 1996 metų Seime dirbantis Socialdemokratų partijos rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas bei pirmą kartą rinkimuose dalyvavęs ir parlamentaru tapęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašo lyderis Saulius Skvernelis.
PVM tarifas iki 21 proc. buvo padidintas 2009 metais, tuometinio konservatoriaus Andriaus Kubiliaus Vyriausybės sprendimu.