„Nord Pool“ duomenimis, vidutinė penktadieniui sudaromų sandorių elektros kaina siekia 114,62 euro už megavatvalandę (MWh). Tai didžiausia vidutinė dienos kaina šiemet, kai pradėjo veikti jungtys su Švedija ir Lenkija. Iki šiol brangiausiai elektra kainavo 2013 metų sausį - 126 eurus, o šiemet - sausio 21 dieną - 91,6 euro už MWh.
„Karaliaučiuje yra remontuojama termofikacinė elektrinė. Jėgainė bus remontuojama visą liepos mėnesį, o didžiausi elektros eksporto ribojimai numatyti pirmąją liepos savaitę, Be to, liepos 1-6 dienomis bus remontuojama Rygos termofikacinė elektrinė“, - BNS sakė energetikos įmonių holdingo „Lietuvos energija“ vadovas Dalius Misiūnas.
Anot jo, Lietuvoje elektros kainai įtakos turi ir dėl karšto oro piko metu kaimyninėje Lenkijoje susiformavusios aukštos kainos.
„Visų laikų kainų rekordo tikrai nėra, bet šiemet tokių kainų gal nebuvo“, - BNS sakė „Lietuvos energijos gamybos“ (LEG) atstovas Valentas Neviera. Anot jo, pakilus elektros kainai, visą šią savaitę veikia Lietuvos elektrinės 9-asis blokas.
Nepaisant sumažėjusio elektros srauto į Lietuvą, beveik maksimaliu pajėgumu veikia jungtis „LitPol Link“, kuria iš Lietuvos elektra eksportuojama į Lenkiją.
Ketvirtadienį vidutinė elektros kaina Lietuvos biržos prekybos zonoje yra 38,55 euro už MWh. Švedijos ketvirtojoje zonoje, iš kurios elektrą per „NordBalt“ jungtį perka Lietuva, ji kainuoja 35,31 euro, o penktadienį kaina smuks iki 29,05 euro.
Praėjusį trečiadienį vidutinė kaina Lietuvos ir Latvijos prekybos zonose buvo 64,1 euro, o maksimali valandinė kaina siekė 150 eurų už MWh. Šios savaitės pradžioje elektros kainos buvo pakilusios dėl sumažėjusios vėjo gamybos Šiaurės ir Baltijos šalių regione bei neveikiant dviem atominėms elektrinėms Švedijoje.