Susiliejimų ir perėmimų sandorių besivystančiose rinkose nuo šių metų pradžios buvo įgyvendinta už 575,7 mlrd. dolerių. Šis rodiklis 25 mlrd. didesnis už analogišką visos Europos rodiklį. Apie tai praneša „The Financial Times“, remdamasis grupės „Dealogic“ duomenimis.
Kompanijų iš besivystančių šalių sandorių dalis šiuo metu sudaro 30 proc. rinkos, tuo tarpu ES, pirmą kartą istorijoje pozicijas užleidusios „trečiajam pasauliui“, dalis sumažėjo iki 29 procentų.
Didžiausias sandorių ir perėmimo sandorių apimtis pademonstravo Kinija – už 133 mlrd. dolerių. Jai kiek nusileidžia Brazilija, Indija ir Rusija.
Korporacijos iš besivystančių šalių, pirmiausia, siekia įsigyti aktyvų, susijusių su žaliavų ištekliais ir aukštomis technologijomis.
Pagal konsultacinių paslaugų suteikimą besivystančioms šalims įgyvendinant tokius sandorius pirmauja Šveicarijos bankas „Credit Suisse“. Jis aptarnavo pirkimo sandorių už 103 mlrd. dolerių. Į pirmaujančiųjų trejetą pateko ir „Morgan Stanley“ bei „Bank of America Merrill Lynch“.
Anksčiau buvo skelbta, kad pirmąjį 2010 m. pusmetį susiliejimų ir perėmimų pasaulyje apimtys buvo mažiausios per pastaruosius šešerius metus ir neviršijo trilijono dolerių.