Taip būna kasmet. Dauguma besiregistruojančiųjų pirmomis dienomis paprastai dirba pagal verslo liudijimą. Metų pabaigoje jam pasibaigus nusprendžiama veiklą tęsti ir registruojamasi biržoje dėl lengvatų įsigyjant verslo liudijimą. Pasak A. Biguzienės, mieste teikiama daug paslaugų, registruojasi ir prekiaujantieji įvairiomis prekėmis. Kita vertus, registruojasi ne vien norintieji gauti pigesnį verslo liudijimą, bet ir asmenys, netekę darbo.
„Didelių atleidimų pastaruoju metu įmonėse nebuvo“, – tikina A. Biguzienė. Pakoregavo statistikai Sausio 1 dieną Panevėžio mieste nedarbo lygis buvo 12,7 procento, o visoje apskrityje – 13,47 procento. Palyginti su pernykščiais metais sunku, nes Statistikos departamentas patikslino gyventojų skaičių. Panevėžio darbo biržos direktoriaus pavaduotojos teigimu, nedarbo lygis skaičiuojamas nuo darbingo amžiaus žmonių, o jų mieste pagal statistiką sumažėjo. Vertinant ne procentais, o bedarbių skaičiumi, šiemet sausio 1-ąją bedarbių 1 600 mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.
Šiemet neplanuojama, kad Panevėžio darbo biržoje itin daugės bedarbių. Darbdavių nuomonės apklausa parodė, kad didelių atleidimų jie nežada. Darbuotojų kaita bus, tačiau masinių atleidimų neturėtų būti. Tuo labiau kad ir tokių didelių įmonių, kaip kad buvo „Ekranas“, mieste nebėra.
Darbo biržoje registruota įvairių specialybių ir išsilavinimo bedarbių. Yra ir specialistų, ir nekvalifikuotų darbuotojų, ir ilgalaikių bedarbių. Daug veiksnių Pasak A. Biguzienės, specialybė nelemia įsidarbinimo. Būna atvejų, kai žmogus turi paklausią specialybę, tačiau ilgesnį laiką nedirba ir jam sunku įsidarbinti.
„Įsidarbinimą lemia gebėjimas realizuoti save, noras tai daryti ir daugelis kitų veiksnių“, – sako direktoriaus pavaduotoja.
Šiuo metu menkas įsidarbinimo galimybes turi kai kurių sričių inžinieriai: statybos, elektros, aplinkos apsaugos, kai kurių sričių pedagogai. Pavyzdžiui, šiuo metu sunku įsidarbinti kūno kultūros, pradinio ugdymo mokytojams, socialiniams pedagogams ir kt. Taip pat sunku darbo gauti turintiems profesinį išsilavinimą slaugytojo padėjėjams, kirpėjams, kosmetologams ir giminiškų profesijų darbuotojams, santechnikams, technikos priežiūros verslo darbuotojams, kompiuterinės įrangos derintojams.