„Ji turėjo galimybių gyvuoti ir galėjo dirbti, galiu pasakyti tik tiek. Paskutinės informacijos apie įmonę neturiu, pastaruoju metu nesidomėjau, todėl daugiau pakomentuoti negalėčiau“, - BNS sakė V.Junevičius.
Serbijos ekonomikos ministras Zeljko Serticius (Željko Sertičius) patvirtino, jog administratoriaus siūlymu BIP inicijuojamas bankrotas, pranešė portalas rs.n1info.com.
„Įmonės administratorius praėjusią savaitę pasiūlė, o teismas pritarė, kad BIP bankrutuotų. Šio proceso metu bus nustatyta, kas kam priklauso, sudaryti tikslūs turto, įrangos, teisių sąrašai“, - sakė ministras.
Valstybei priklauso apie 70 proc. Belgrado alaus daryklos akcijų ir, kaip teigiama, du trečdaliai pastatų.
Serbijos privatizavimo agentūra dabar reikalauja dabar koncerno „MG Baltic“ valdomos „Alitos“ atsakomybės dėl nuostolių, neva patirtų privatizuojant BIP. Lietuvos bendrovė nepripažįsta Serbijos arbitražo jurisdikcijos.
2009 metais „Alitai“ ir BIP privatizavime dalyvavusiai Švedijos bendrovei „United Nordic Beverages“ neva pažeidus įsipareigojimus investuoti į „Beogradska Industrija Piva“ ir išpirkti smulkiųjų akcininkų akcijas, Serbijos privatizavimo agentūra nacionalizavo BIP akcijas bei 2010 metų lapkritį pateikė Užsienio prekybos arbitražui ieškinį dėl „Alitos“ prievolės sumokėti finansines baudas ir padengti 67,8 mln. eurų žalą.
Vėliau Serbijos teismas keturis kartus - iki 16,849 mln. eurų - sumažino pradines agentūros pretenzijas „Alitai“ ir „United Nordic Beverages“.
Užsienio arbitražo sprendimai Lietuvoje vykdomi, tik juos pripažinus Lietuvos teismams, kurie iki šiol galutinio sprendimo nėra priėmę.
Kilus nesutarimų su Serbijos institucijomis, 2009-ųjų rugsėjį „Alita“ išskaidė verslus - alkoholinių gėrimų gamyklas Alytuje ir Anykščiuose perkėlė į įmonių grupę „Alita“, o „Alitai“, kuri vėliau pervadinta į „ALT investicijos“, liko investicijos Serbijoje. Vėliau pastaroji įmonė bankrutavo.