„Lapkričio mėnesį, lyginant su pernai metais, matėme tam tikrą pirkėjų iš Baltarusijos sumažėjimą. Tačiau ar tai vienkartinis atvejis – kokių jau būta šiais metais – ar tendencija galėsime įvertinti tik po ilgesnio laikotarpio“, – portalui 15min.lt sakė bendrovės „Akropolis LT“ direktorius Remigijus Veikalas.
Pasak „Swedbank“ vyriausiojo ekonomisto Nerijaus Mačiulio, tai, kad Rusijos rublis smuko penkiasdešimt procentų, o Baltarusijos rublio keitimas į užsienio valiutą pabrango trisdešimt procentų, reiškia, kad tiek tų šalių gyventojams išauga kainos Lietuvoje.
“Ne tik prekės, bet ir viešbučiai, atostogos ir visa kita. Todėl pagrindinis klausimas, kas yra tie rusai ir baltarusiai, kurie važiuodavo į Lietuvą. Aš manau, kad tai prakutę vidurinės klasės atstovai, kurie negalėjo sau leisti atostogų Nicoje, todėl rinkosi Palangą. Toks kainų padidėjimas tikrai bus įkandamas ne visiems“, – 15min.lt sakė N.Mačiulis.
Baltarusijos rublis nėra oficialiai susietas su Rusijos valiuta, bet ši šalis ekonomiškai yra smarkiai priklausoma nuo didžiosios kaimynės.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.