Vilniaus, Šiaulių, Alytaus ir Utenos pastotėse esančiuose baterijų parkuose sausį atlikti pirminiai baterijų kubų, transformatorių ir kitų elektros įrenginių bandymai, įrengtos akustinės sienelės, sutvarkyta aplinka, pranešė „Epso-G“.
Bandymų metu tikrinamos iki sinchronizacijos su kontinentiniais Europos tinklais ir po jos reikalingos sistemos galimybės, testuojama sąveika su perdavimo sistemos operatoriaus tinklu, atliekami su izoliuoto darbo veikimo scenarijumi susiję bandymai.
Pranešama, kad iki baterijų parkų veiklos pradžios bus baigtas įrengti sistemos valdymo centras, parkai prijungti per perdavimo tinklo, atlikti baigiamieji sistemos testavimo darbai, sutvarkyta statybų dokumentacija.
Izoliuoto elektros energetikos sistemos darbo rezervo paslaugą, kuri šalies energetikos sistemai leis dirbti izoliuotu režimu, planuojama pradėti teikti iki pavasario pabaigos.
Teigiama, kad sinchronizavus tinklus su Europa baterijų parkai galės kaupti saulės ar vėjo energiją ir atiduoti ją į tinklą vartojimo piko valandomis. Energijos kaupikliai elektrą į tinklą galės atiduoti per 1 sekundę.
Kaupiklius įrengė ir juos aptarnaus Vokietijos bendrovė „Siemens Energy“ ir JAV grupės „Fluence Energy“ padalinys Vokietijoje „Fluence“.
Anksčiau planuota, kad momentinio rezervo paslaugą baterijos bus pasiruošusios teikti 2022 metų pabaigoje.
Bendra projekto vertė siekia 109 mln. eurų. Europos Sąjunga (ES) balandį projektui skyrė 87,6 mln. eurų.