„Prezidentui rūpi, kad būtų labai smarkiai diskutuojama su naująja Vyriausybe, kad projektas turėtų išskirtinę svarbą Vyriausybės veikloje, kad būtų paskirtas labai aiškus šio projekto šeimininkas, tikėtina, galbūt Vyriausybės rūmuose, kuris centruotų labai skirtingus klausimus“, – antradienį Žinių radijui teigė Prezidentūros Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Vaidas Augustinavičius.
Anot jo, dar įmanoma įgyvendinti projektą numatytu laiku – iki 2028 metų.
„Pasižiūrėti, kaip būtų galima pasiekti, kad projekto įgyvendinimas neatsitolintų. Prezidentui kyla klausimas, kaip padaryti, ir ko reikia, kad tas projektas galėtų būti pabaigtas pagal pradinį užmanymą – 2028 metais arba labai panašiu metu. Terminas yra vis dar pakankamai ilgas ir mes tikime, kad tai nėra utopija“, – teigė prezidento atstovas.
„Reikia susėsti ir sudėlioti procesus, kad projektas būtų įgyvendintas laiku, nes to labai reikia Lietuvos ekonomikai, BVP augimui ir didesniam mokesčių surinkimui“, – kalbėjo V. Augustinavičiaus
KUR jau 30m. PROKURORAI?
2024-11-19 08:42:51
''TIESIOG ISTORIJA, KURI VARGU AR KĄ NORS PAKEIS...
Kilus skandalui dėl Teltonikos 3,5 milijardų projekto sužlugdymo, visos „šiškos“ buvo nurašytos „eiliniams biurokratams“. Asmeniškai man šita versija nebuvo įtikinama. Juolab dabar, kai Teltonikos savininkas A. Paukštys išplatino viešą laišką, kuriame „Nuo-iki“ papasakojo visą istoriją. Nenuostabu, kad šiame laiške rasime ir skaudžių emocijų – vargu ar be jų Lietuvoje galima įgyvendinti nors vieną verslo projektą. Na, tokia jau ta verslininkų dalia. Tiesa, apie tuos verslininkus, kuriems valdžia parduoda sklypą už 1 eurą, aš nekalbu, mat verslininkai taip pat būna „tie“ ir būna „ ne tie“.
Patys kantriausieji, perskaitę šį laišką, tikrai supras, kad projekto žlugimo priežastys slypi ne tik eilinių biurokratėlių stalčiuose.
Štai kelios laiško citatos:
“2021 m. bandžiau pristatyti THTH technologijų parko ir ateities planus premjerei, nes supratau, kad be valdžios pritarimo sunku įgyvendinti tokio masto projektus.
Su Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovais mus priėmė premjerės patarėjai, tačiau išklausę mano planus statyti lustų gamyklą, išjuokė, kad nefantazuotume ir išprašė pro duris.”
“Pradėjome su Ekonomikos ir inovacijų ministerija derinti 3 stambius investicinius projektus, svarbius Lietuvai. Iš karto susidūrėme su dilema, o gal tiksliau absurdu, kad pagal Europos Komisijos teisės reikalavimus neturime teisės investuoti daugiau kaip 100 mln. Eur. Kitaip reikia kreiptis į Europos Komisiją ir laukti du metus tikintis gauti pritarimą. Ar čia viskas gerai su logika?” (P.S. kas čia, blyn, atsakingas už tokių įstatymų kūrimą??? Juk tikrai ne “eiliniai biurokratėliai”)
“Tik noriu pasakyti tiesą, kad su ministerija (past. Inovacijų) buvo gera dirbti, jautėme ir pagalbą, ir dėmesį, ir pastangas padėti. Per 33 mano verslo metus Aušrinė Armonaitė buvo pirma ministrė, kuri kalbėjosi su manimi tiesiogiai, o ne per sekretores. .
Tik viskas labai stipriai pasikeitė po prezidento rinkimų. Matyt, mano auka prezidento rinkimuose kažką taip įskaudino, ar nuvylė, kad dingo motyvacija.”
*****
O asmeniškai aš tik priminsiu, kokie yra du pagrindiniai valdžios reikalavimai verslui. Pirmas: duokite daugiau babkių, nes žmonės skursta. Antras: netrukdykite mums gyventi. Žodis “gyventi” reiškia: darytis selfius su kuo reikšmingesnėmis personomis, valkiotis po visokius “tūsus”, kabinėti vienas kitam visokius medalius, sėdėti socialiniuose tinkluose ir rašinėti mužikiškus komentarus (tuo ypač pasižymėjo I.Šimonytė), šlaistytis po TV laidas ir plepėti ten beleką ir belekaip, pozuoti prie vaivorykštinių suoliukų, mitinguoti prie balkonėlių ir konsultuotis su PR specialistais apie tai, kaip laimėti ateinančius rinkimus. ''
Vyriausybė yra visom prasmėm nusikalstama ir su savo veiksmais vykdo antivalstybinius sabotažo veiksmus. Ar LR visos teisinės institucijos dėl “Teltonikos” atsakingai atliks visus teisinius veiksmus, tai manau kad NE. Nes pilnai tikėtina, kad būtent jie dabar vilkino teisinius veiksmus su pedofilija susijusius nusikaltimo tyrimo veiksmus; su Stepukonio ''praloštais'' arti 40 mln. Eurų; su G. Landsbergio šeimos įsigytus Nekilnojimo turtai Graikijoje ir Vilniuje ir ryšys su tuo pačiu Stepukoniu ir t.t. . Todėl ir ne nuostabu, kad taip vilkindami tuos teisinius tyrimo veiksmus pačios LR teisinės institucijos, pilnai tikėtina, visą tai nori “numarinti”. Užtai jie dabar imasi anti teisinius veiksmus prieš Seimo narį R.Žemaitaiti, kad jam prikišti melagingus-dirbtinus kaltinimus dėl visiškai nebūto to Antisemitizmo ir nesantaikos kurstymo prieš žydus.
„Reguliavimo institucijų yra tiek daug, kad tai panašu į sporto varžybas, kuriose teisėjų yra daugiau nei žaidėjų aikštėje!”
Ar Lietuvoje ne tas pats? Skirtumas tik tas, kad čia Elono Musko nėra ir nebus.