Tris Lietuvos oro uostus valdančios bendrovės Lietuvos oro uostai Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Indrė Baltrušaitienė BNS sakė, kad „Air Baltic“ skrydį atšaukė nepaaiškinusi priežasčių. Su „Air Baltic“ atstovais BNS antradienį susisiekti nepavyko.
„Lufthansa“ pigių skrydžių padalinio „Eurowings“ įgulų nariai antradienį pradėjo 15 valandų truksiantį streiką, dėl kurio jau atšaukta dešimtys skrydžių. Trečiadienį protesto akciją planuoja surengti ir „Lufhansa“ pilotai.
Vokietijos oro vežėja įspėja keleivius pasirengti didesnei protesto akcijai, kurią trečiadienį žada surengti pilotai. Profsąjunga „Cockpit“ pirmadienį paskelbė, kad streikuos visų trumpojo nuotolio ir tolimųjų skrydžių iš Vokietijos pilotai.
Oro vežėja antradienį pranešė, kad „dėl rytojaus streiko teko atšaukti 876 iš 3 tūkst. „Lufthansa“ grupės skrydžių“. Įmonė taip pat pranešė, kad dėl streiko nukentės maždaug 100 tūkst. keleivių.
Pilotai reikalauja, kad jų atlyginimai kasmet būtų keliami vidutiniškai 3,66 proc. ir kad toks padidinimas būtų atgaline data pritaikytas penkeriems praėjusiems metams. Profsąjunga teigia, kad pilotų atlyginimai tuo laikotarpiu buvo įšaldyti, taigi dėl infliacijos jie patyrė „rimtą perkamosios galios nuostolį“. O „Lufthansa“ tuo metu gavo milijardinį pelną.
Pati „Lufthansa“ profsąjungos poziciją pavadino „visiškai nesuprantama“.
Praėjusieji metai bendrovei „Lufthansa“ buvo tiesiog siaubingi, nes ne vienas streikas jai kainavo šimtus milijonų eurų. Didžiausia Europos oro vežėja pastaruosius dvejus metus vis nesutaria su pilotais, įgulų nariais ir antžeminių tarnybų darbuotojais dėl atlyginimų ir nori mažinti išlaidas, nes jai tenka vis labiau konkuruoti su pigių skrydžių įmonėmis ES šalyse bei Persijos įlankos šalių oro linijų bendrovėmis.
Pernai lapkritį buvo surengtas ilgiausias „Lufthansa“ istorijoje streikas, kuris truko savaitę ir dėl kurio įmonei teko atšaukti 4,6 tūkst. skrydžių.
„Air Baltic“ į Stokholmą šiuo metu skraidina 5 kartus, o „Lufthansa“ į Frankfurtą - 7 kartus per savaitę.