• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekonominis sunkmetis nemažai šalies įmonių paskatino apkarpyti išlaidas, skirtas įvairiems administracijos darbuotojų mokymams, tačiau dalis vadovų elgiasi atvirkščiai – pradeda studijuoti arba semtis naujų idėjų siunčia savo pavaldinius.

REKLAMA
REKLAMA

Kauno technologijos universiteto Verslo strategijos instituto, organizuojančio tarptautinės vadybos ir verslo administravimo magistrantūros studijas vadovams Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune ir Panevėžyje, direktorius profesorius Robertas Jucevičius pastebi, kad nors ekonominė krizė ir sukelia įmonėms papildomų problemų, bet norinčiųjų investuoti į vadovų studijas vis dėlto yra, rašo „Vakarų ekspresas“.

REKLAMA

Dėstytojams neleidžia poilsiauti

„Kaune rudenį, kai jau buvo pradėta kalbėti apie krizę, surinkome visą grupę norinčiųjų studijuoti. Vasarį nauja, jau ketvirta 25 žmonių grupė dvejų metų trukmės studijas pradės Klaipėdoje – esu įsitikinęs, kad šie žmonės elgiasi išmintingai.

Visiškai akivaizdu, kad per krizę nukentės ir praras visas galimybes vidutiniokai. Minimaliai sunkmetis paliečia tuos, kurių aukšta kompetencija“, – pastebėjo R. Jucevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak instituto direktoriaus, studijas renkasi ir aukščiausio lygio vadovai. Jis pasakojo, kad praeitoje kauniečių grupėje studijavo per dešimt tarptautinių kompanijų Lietuvoje atstovų, o dabartinėje grupėje yra vadovų, kurie patys kuria tarptautines kompanijas.

„Jeigu eiliniai studentai atėję į paskaitas kartais nelabai žino, ko nori, tai šita auditorija dėstytojui poilsiauti neleidžia“, – juokėsi profesorius, pastebėjęs, kad studijų nauda labiausiai ir priklauso nuo to, kiek žmogus pats sugeba pasiimti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Jucevičiaus teigimu, dėl ekonominės krizės vadovų studijų programos koreguoti nereikia, tačiau paskaitų turinys keičiasi.

„Kai kalbi apie strategiją, ekonomiką ar rinkodarą, be jokios abejonės, kalbi per šitos aktualijos prizmę. Pavyzdžiui, aš dėstau strateginį valdymą. Požiūris į jį visai kitoks nei esant gerai padėčiai – juk negali dabar kalbėti apie klestėjimo strategiją, nes netikės“, – kalbėjo jis.

REKLAMA

Krizės indikatorius

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Vadovų studijų ir mokymų direktorės Birutės Miškinienės teigimu, vadovų studijos, dar vadinamos ekspertinėmis studijomis ar magistrantūra vadovams, nuo įprastos magistrantūros studijų gerokai skiriasi.

Iš kandidatų į vadovų studijas reikalaujama vadybinio darbo patirties ir tvirtos motyvacijos. Kandidatai dažniausiai kviečiami motyvaciniam pokalbiui, kuris atskleidžia asmenybės, o taip pat – profesinį brandumą.

REKLAMA

Beje, pernai spalį vykusio Europos vadybos plėtros fondo, kuriam priklauso daugiau nei 450 Europos verslo mokyklų bei universitetų, narių susitikimo metu prabilta apie tendenciją, jog norinčiųjų studijuoti vadovų ne tik nemažėja, bet priešingai – daugėja. Teigiama, kad vadovų studijų dalyvių skaičiaus didėjimas netgi gali būti artėjančio ekonominio nuosmukio indikatorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot B. Miškinienės, lėtėjant ekonomikai konkurencija darosi vis aršesnė, o tokiu metu laimi tie, kurie sugeba pažvelgti į krizę kaip į naują galimybę, neapriboja savo mąstymo vieninteliu moto – išlikti minimaliomis sąnaudomis, bet pastebi naujas veiklos nišas ir perspektyvas.

Vadovų studijų ir mokymų direktorė pastebi, kad dabartiniu laikotarpiu itin svarbu, kad visa kompanija veiktų tarsi darnus ansamblis, o norint to pasiekti vien praktinės patirties nepakanka, prireikia ir papildomų žinių.

„Būtent žinios, mokėjimas jas pritaikyti ir gebėjimas pamatyti naujas galimybes stiprinami vadovų studijų metu“, – teigė B. Miškinienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų