• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vėjo elektrinės per praėjusius metus pagamino kiek mažiau nei 2,5 proc. visos šalyje suvartojamos elektros energijos. Tačiau tereikia palankaus politinio sprendimo ir ši dalis galėtų išaugti iki 33 proc., įsitikinęs Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos (LVEA) direktorius Saulius Pikšrys.

REKLAMA
REKLAMA

LVEA vadovo tikinimu, nuolat pasigirstantys šalies politikų bei energetikų svarstymai, jog derėtų mažinti vėjo jėgainių pagaminamos elektros energijos tarifą bei kitokiais būdais lėtinti atsinaujinančios energetikos plėtrą, atspindi siekį likti prikaustytais prie Rytų kaimynės teikiamos energijos srauto.

REKLAMA

„Galiojantys tarifai rodo Lietuvos energetikos politikos prioritetus - ar mes siekiame būti energetiškai nepriklausomi, investuoti į savo šalies ekonomiką, kurti darbo vietas, mažinti aplinkos teršimą skatindami atsinaujinančią energetiką? Jei taip, tuomet negali būti nė kalbos apie atsinaujinančios energijos supirkimo tarifų mažinimą ir plėtros stabdymą“, - pažymi S. Pikšrys.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak asociacijos direktoriaus, Lietuvoje vis dar gajus mitas, kad atsinaujinanti energetika yra gana brangi ir daug kainuoja vartotojams, tačiau neatsižvelgiama į tą aspektą, kad neseniai pradėjusios plėtotis atsinaujinančios energetikos srities stabdymas turėtų neigiamos įtakos tiek energetikos, tiek viso šalies ūkio plėtrai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Užteks pūsti miglą į akis, pažiūrėkime į skaičius - žalioji vėjo energija iš esmės nekelia elektros kainos vartotojams. Lietuvoje vėjo elektrinės galėtų pagaminti trečdalį visos suvartojamos elektros energijos - tam tereikia politinio sprendimo. Tikimės, kad Seimas pavasario sesijoje pagaliau priims dvejus metus rengtą Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymą, kuris ne stabdys, o skatins atsinaujinančios energetikos plėtrą Lietuvoje - juk tai kelias, kuriuo turime eiti“, - sakė S. Pikšrys.

REKLAMA

Vėjo elektrinių asociacijos vadovo aiškinimu, jeigu tendencijos ir toliau išliks panašios, bus stabdoma atsinaujinančios energetikos sektoriaus plėtra, tai po dešimtmečio vėjo elektrinių pagamintą energiją pirksime iš Latvijos, Estijos, Lenkijos ar kitų šalių.

Valstybinės kainų ir energetikos komisijos duomenimis, visų rūšių atsinaujinančios energijos - vėjo, biomasės, saulės, hidroenergijos - skatinimas praėjusiais metais gyventojams kainavo tik 0,5 cento iš mokamų vidutiniškai 45 centų už kilovatvalandę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų