SEB banko vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda atkreipia dėmesį, kad spaudimas kainų mažėjimui yra dėl labai išaugusios pasiūlos. Tačiau NT projektų vykdytojai, ypač didesni, yra pajėgūs gana ilgai atlaikyti šį spaudimą. Todėl kainų kritimas įmanomas, tik jei spaudimo neatlaikys mažieji NT projektų vykdytojai, tačiau net ir tokiu atveju kainos neturėtų smarkiai kristi.
„Newsec“ vadovas Ričardas Čepas teigia, kad šiandienė Lietuvos gyvenamojo NT rinka yra stabili ir saugi, taigi ir gana patraukli investicijoms. Pasak eksperto, atsiradęs atotrūkis tarp pasiūlos ir paklausos yra normalus ir užtikrina, kad rinka bent kol kas nepatirs jokių sukrėtimų – nei staigaus kainų kritimo, nei kilimo.
„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis nemato prielaidų NT kainų augimui – nei komercinių, nei gyvenamosios paskirties objektų. Be to, siekiančiuosius investuoti į būstą ekspertas perspėja įvertinti galimą savo investicijų grąžą. Pasak ekonomisto, naujos statybos būstų paklausa bent artimiausiu metu neturėtų išaugti, taigi išliks spaudimas kainų mažėjimui. Reikėtų atsižvelgti ir į kitas galimas tendencijas: mažėjantis gyventojų skaičius ilguoju laikotarpiu turėtų sumažinti ir naujų būstų paklausą. Ypač didelį poveikį jai gali padaryti įsibėgėjusi daugiabučių renovacija, ji padidins pigesnių, tačiau modernizuotų butų senuose namuose patrauklumą.
Priešingos nuomonės laikosi „Nordea“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas. Pasak jo, demografinių pokyčių įtaka NT rinkai neturėtų būti tokia didelė. Skandinavijos šalių pavyzdys rodo, kad net neigiamos demografinės tendencijos būsto paklausos nesumažina, nes ją veikia ir kiti su ekonomikos plėtra bei perkamosios galios augimu susiję veiksniai. Mažėjantis gyventojų skaičius sudaro prielaidas didesnei imigracijai, o ši taip gali suteikti postūmį rinkai.