Pagrindiniai Azijos, Europos ir JAV akcijų indeksai smuko daugiau kaip 10 proc., nes baimė dėl pasaulinės pandemijos paveikė investuotojų pasitikėjimą. Rinkoms tai blogiausia savaitė nuo eurozonos įsiskolinimo krizės 2011 m., praneša užsienio žiniasklaida.
Penktadienį visame pasaulyje finansų rinkos ir toliau smuko, dėl to, kad šalys daugiau pastangų dėjo kovai su virusu uždrausdamos keliones, uždarydamos mokyklas ir atidėdamos svarbiausius sporto renginius, verslo konferencijas.
Yahoo.com rašoma, kad investuotojus įbaugino ir pirmasis koronaviruso atvejis JAV, kai susirgo asmuo, kuris nevažiavo į užkrėstą šalį ir sąmoningai nebendravo su žmonėmis, vykusiais į tokias šalis. Šiomis dienomis naujų koronaviruso atvejų JAV kasdien daugėja.
Daug įmonių įsitraukė į ilgėjantį įmonių sąrašą, kurios praneša apie rimtą poveikį jų finansams ir įspėja apie tolimesnius sunkumus, jei ligos protrūkio progreso nebus galima greitai sustabdyti.
Dėl koronaviruso „Facebook“ atšaukė savo kasmetinę kūrėjų konferenciją Kalifornijoje, kur bendrovė paprastai pristato naujus produktus tūkstančiams programinės įrangos inžinierių ir verslininkų. Automobilių gamintojas „Aston Martin“ prognozavo mažėjantį pardavimą ir perspėjo apie tiekimo grandinės sutrikimą, o kosmetikos įmonė „L’Oréal“ uždraudė keliones daugiau nei 85 tūkst. savo darbuotojų.
Analitikai perspėja, kad bendras viruso poveikis ir priemonės, kurių imamasi siekiant užkirsti kelią jo plitimui, gali smarkiai paveikti pasaulio ekonomiką.
Ekonominių tyrimų konsultavimo įmonė „Capital Economics“ įspėja, kad jei protrūkis pavirs pandemija, tai sukels didelį pasaulio prekybos, rinkų ir valiutų sukrėtimą, panašų į finansinę krizę, kai pasaulio BVP sumažėjo 0,5 proc., rašo theguardian.com
Virusas ir toliau plinta visame pasaulyje – užsikrėtusiųjų yra daugiau nei 82 tūkst., o nuo koronaviruso mirė 2,8 tūkst. Didžiausi pasaulyje viruso židiniai už Kinijos ribų yra Italijoje, Pietų Korėjoje ir Irane - čia mirčių procentas yra didesnis nei kitose sunkiai paveiktose vietose.