„Nuolatinė mokestinių prievolių vykdymo stebėsena, prievolių nevykdančių mokesčių mokėtojų nustatymas, kovos su šešėliu priemonių taikymas lemia teigiamus rezultatus. VMI dėl nustatytų mokesčių įstatymų pažeidimų mokesčių mokėtojams per šių metų pirmuosius tris ketvirčius nustatė papildomų mokestinių prievolių daugiau kaip 301 mln. litų sumai, iš jų PVM sudaro daugiau kaip 50 proc., arba 151 mln. litų. Vertinant visą taikomų mokesčių administravimo priemonių spektrą (jų yra net 304), akivaizdu, jog pavyksta surinkti daugiau pajamų į biudžetą. Pavyzdžiui, 2014 m. pirmąjį pusmetį buvo sumokėta 909,3 mln. litų, ir tai sudaro 8,3 proc. nacionalinio biudžeto pajamų“, – sako premjeras.
Apie pusę šios sumos sudarė mokesčių nepriemokų išieškojimo priemonių taikymo rezultatai. Per 9 mėn. išieškota 695 mln. Lt nepriemokos, didžiausią šios sumos dalį sudaro iš sąskaitų išieškota nepriemoka – 574 mln. Lt (82,6%).
„Optimizmo šioje srityje kelia ir kaimynų latvių pastebėjimai. Linco Johano Keplerio universiteto profesoriaus Friedricho Schneiderio vertinimu, per metus šešėlinės ekonomikos mastas Lietuvoje sumažėjo 0,9 proc. (2013 m. prof., F. Schneiderio vertinimu jis sudarė 28 proc. BVP), Latvijoje sumažėjo – 0,8 proc. (2013 m. buvo – 25,5 proc. BVP), Estijoje 0,5 proc. (2013 m. buvo 27,6 proc. BVP) Profesorius Schneideris šešėlinę ekonomikos mastą vertina per mokesčių vengimą“, – sako Ministras Pirmininkas.
Apskričių VMI vadovai, siekdami įvykdyti biudžeto pajamų surinkimo uždavinius, kaip prioritetus išskyrė dėmesio sutelkimą į pajamų apskaitymo vengimą, sukčiavimą PVM srityje, neteisėtai akcizais apmokestinamų prekių apyvartą. Kartu su Muitinės kriminaline tarnyba ir kompetentingomis Lenkijos institucijomis vykdomos vienalaikės energinių produktų tarptautinės prekybos kontrolės priemonės, siekiant užkirsti kelią vengimui mokėti akcizus nuo energinių produktų, kurie galimai naudojami kaip variklių kuras.
Taip pat vykdoma akcizais apmokestinamų prekių gabenimo tarp ES šalių su atidėtu akcizo mokėjimo režimu kontrolė Akcizų informacinėje sistemoje. Daugiau dėmesio skiriama mažmeninės prekybos degalais rinkos kontrolei, įskaitant ir parduodamų degalų kokybės rodiklių tyrimus, siekiant užkirsti kelią prekybai degalais, įvežtais iš trečiųjų šalių ar atgabentais iš kitų Europos Sąjungos valstybių, nesumokant privalomų mokėti Lietuvos Respublikoje akcizų, vykdomi patikrinimai turgavietėse, atliekami transporto priemonių, kertančių sieną, patikrinimai, siekiant užkirsti kelią kuro bakuose atsigabenamo kuro patekimui ir nelegaliai prekybai.