Vis dėlto sudarytų sandorių skaičiumi vyrai beveik penkis kartus lenkia moteris, o pagal turimų vertybinių popierių vertę – beveik tris kartus, skelbia Lietuvos bankas (LB).
LB Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento vadovė Rūta Merkevičiūtė teigė, jog tipinis aktyviausias pagal sandorių skaičių ir daugiausia turto sukaupęs neprofesionalusis investuotojas yra 35–54 metų vyras. Tačiau, anot jos, pradėjusios investuoti moterys yra nuoseklesnės ir panašų aktyvumą išlaiko nepaisant amžiaus grupės.
„Į akis tikrai krinta nemažas skaičius neaktyvių vertybinių popierių sąskaitų – dalis gyventojų, kurie sąskaitas atsidarė, tačiau investuoti taip ir nepradėjo, galbūt matydami, kad stokoja žinių ar tiesiog nedrįsdami žengti pirmojo žingsnio“, – pranešime sakė R. Merkevičiūtė.
Bendra neprofesionaliųjų investuotojų portfelio vertė 2020 metais siekė 546,9 mln. eurų, o bendra vertybinių popierių sąskaitose esančio turto vertė – 1,3 mlrd. eurų. Iš viso pernai sudaryta daugiau kaip 525 tūkst. sandorių – keturis penktadalius jų sudarė vyrai.
Daugiausia sandorių savo vertybinių popierių sąskaitose sudarė 45–54 metų gyventojai: 22,5 tūkst. sandorių sudarė moterys ir 121,4 tūkst. – vyrai. Panašiai aktyvi yra 35–44 metų amžiaus grupė – atitinkamai 22,3 ir 116,4 tūkst. sandorių.
Mažiausiai vertybinių popierių sandorių sudarė jaunimas iki 25 metų. Šioje amžiaus grupėje moterys sudarė 2,2 tūkst. sandorių, vyrai – 9 tūkstančius.
Pagal vertybinių popierių sąskaitose bendrą sukauptą turtą, didžiausia finansinių priemonių vertė yra 45–54 ir 55–64 metų vyrų sąskaitose (atitinkamai 247,4 tūkst. ir 249 tūkst. eurų), daugiausia turto sukaupusios moterys yra vyresnės nei 65 metų (135,3 tūkst. eurų).