DPC nurodė tokį sprendimą priėmusi po „išsamaus tyrimo proceso, per kurį buvo bendradarbiaujama su visomis kitomis Europos Sąjungos duomenų apsaugos priežiūros institucijomis“.
„Meta“ veikla Europoje koordinuojama iš Dublino, todėl DPC yra pagrindinė jos veiklos „senajame žemyne“ priežiūros institucija, kaip ir, beje, „Google“, „Apple“ bei „Twitter“.
Apytikriai 533 mln. „Facebook“ vartotojų iš 106 šalių asmeninių duomenų nutekinimas paaiškėjo praėjusiais metais, kai duomenų bazė su jų vardais, pavardėmis, gimimo datomis, telefono numeriais ir elektroninio pašto adresais buvo paskelbta viename iš kompiuterinių įsilaužėlių forumų. Socialinio tinklo vadovybė tikino, kad pažeidžiamumą, dėl kurio įvyko šis duomenų nutekinimas, pašalino dar 2019 metų vasarą.
Tai trečia didžiausia kada nors pagal Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (General Data Protection Regulation, GDPR) skirta bauda. Pagal šias taisykles Europos reguliavimo institucijos gali skirti įmonėms baudas iki 4 proc. jų metinių pajamų.
„Amazon.com Inc.“ gavo rekordinio dydžio baudą pagal GDPR pernai liepą, kai jai buvo nurodyta sumokėti 746 mln. eurų už pažeidimus, susijusius su reklamos „brukimu“ vartotojams.