• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paprastai kiekvienam daugiabučiui, kuris nėra prižiūrimas jo savininko, namą administruojančią įmonę paskiria savivaldybė. Visgi gyventojai, jei jiems nepatinka namą administruojančios įmonės darbas, bet kada gali ją pasikeisti. Tačiau, pasirodo, būna ir taip, kad namo administratorius gali pasikeisti ir be dalies gyventojų žinios.

Paprastai kiekvienam daugiabučiui, kuris nėra prižiūrimas jo savininko, namą administruojančią įmonę paskiria savivaldybė. Visgi gyventojai, jei jiems nepatinka namą administruojančios įmonės darbas, bet kada gali ją pasikeisti. Tačiau, pasirodo, būna ir taip, kad namo administratorius gali pasikeisti ir be dalies gyventojų žinios.

REKLAMA

Tokia istorija pasidalijo į naujienų portalą tv3.lt besikreipę klaipėdiečiai. 

Vienas namas, du administratoriai

Į naujienų portalą tv3.lt kreipęsi klaipėdiečiai dalijasi kiek neįprasta namo administratoriaus pasikeitimo istorija. Gyventojai pasakoja, kad jų namą ilgus metus administravo įmonė „Debreceno valda“, tačiau šį pavasarį ją labai greitai pakeitė kita įmonė – „Green admin“. Tiesa, patys gyventojai apie pasikeitusį namo administratorių sužinojo tik atėję į namo susirinkimą.

„Ten mums konstatuoja faktą, kad pasikeitė administratorius. (...) Bet iš esmės buvo pažeisti procedūriniai reikalavimai – 2 savaites iki susirinkimo turėjo būti pakabintas skelbimas, kad apskritai yra planuojama keisti administratorių. O viso šito nebuvo. Prieš tai tik per butus vaikščiojo vyrukas su tuščiu lapu ir rinko parašus. Aišku, aš nesirašiau ant tuščio, bet kiti žmonės pasirašė, nes jiems pažadėjo mažesnes kainas, kas jiems aktualu, nes dauguma gyventojų čia – pensininkai“, – naujienų portalui tv3.lt pasakoja klaipėdiškė.

REKLAMA
REKLAMA

Moters su naujienų portalu tv3.lt pasidalintuose dokumentuose matyti, kad, pagal Registrų centro (RC) išrašą, nuo gegužės 1 dienos namo administratoriumi yra paskirta naujoji, „Green admin“, įmonė. Tačiau gyventoja dalijasi, kad dar už gegužę ir birželį gavo sąskaitas ir iš senojo administratoriaus.

REKLAMA

„Debreceno valda“ ilgai namo neatidavė, aiškina, kad dirba darbus. Ir mes matome juos, kai vaikšto su liemenėmis. Bet išeina taip, kad lyg ir moki seniems už darbus, bet nauji irgi atsiunčia sąskaitas su skolomis“, – pasakoja klaipėdietė.

Moters teigimu, jai yra žinoma, kad senasis namo administratorius nepritarė įmonių pasikeitimui ir tikrino naujosios įmonės surinktus parašus.

„Nes sąraše buvo daug žmonių, kurie negalėjo pasirašyti – tai nuomininkai, ar pagal jungtinę nuosavybę vienas pasirašė, kitas ne.

REKLAMA
REKLAMA

(...) Senasis administratorius rašydavo žmonėms, kad jie nepasiduotų, kad juos apgaudinėja, tai žmonės ir mokėjo jam už sąskaitas. (...) Dabar sąskaitas moka vieni vienai įmonei, kiti kitai. Aš pati nesirašiau už naują administratorių, bet sąskaitas moku, nors man iš tikrųjų dvigubai išeina, bet aš suprantu, kad oficialiai aš turiu mokėti.

Nei vieni, nei kiti pinigų negrąžina. Dabar dar už birželio mėnesį turėjau mokėti abiem, po 30 eurų. Bet man dar tie 60 eurų, kaip dirbančiam žmogui, kaip sakau, mat juos velnias. Bet ką daryti senukams? Juk dauguma gyventojų – pensininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių išvis gyventojams sakė „tai mokėkite bet kuriam, mes tarpusavy atsiteisime“. O dabar ir vieni, ir kiti mėto ragelius. Tai koks čia bendravimas?“ – painia situacija dalijosi moteris.

Klaipėdietė visgi prideda keistą elgesį pastebėjusi ir iš senojo administratoriaus pusės.

„Atsirado ant laiptinėje teismo nutartis, kurią pakabino senasis administratorius. Vėl pasiskambinome į savivaldybę ir jie mums sako – mes esame ta institucija, kuri turėjo gauti tą nutartį, o jos nėra. Teismų duombazėje jos irgi nėra. Reiškia, senasis administratorius gal susirašė pagal visus nurodymus tą nutartį, kokia jiems yra naudinga, nes parašų ant jos, nieko, nėra. Tai čia, net galima sakyti, vos ne dokumentų klastojimas“, – pasakoja klaipėdietė.

REKLAMA

Ji prideda, kad dabar administratoriaus keitimui pritarę gyventojai naujosios įmonės nebenori – moters teigimu, name jau buvo pradėti rinkti parašai, kad žmonės buvo suklaidinti.

„Man, asmeniškai, jokio skirtumo nėra (kuris bus – aut. past.), bet kaip pilietiškam žmogui man nepatinka, kai išdūrinėja vidury baltos dienos ir aiškina, kad patys išsirinkote, patys norite“, – sako klaipėdietė.

Galėjo ir apgauti

Tuo metu senoji namą administravusi įmonė „Debreceno valda“ laikosi pozicijos, kad naujoji įmonė namo administravimą perėmė „galimai apgaulės būdu bandydami įtikinti vyresnio amžiaus gyventojus pasirašyti dokumentus“.

REKLAMA

„Dokumentus, kuriuose jokios informacijos nebuvo pateikta, surinko daugumos parašus ir įregistravo Jungtinės veiklos sutartį (JVS). Dauguma gyventojų nesuprato už ką pasirašė, o pasirašinėjo tik dėl to, kad kaimynas pasirašė“, – naujienų portalui tv3.lt teigė įmonės direktorius Artūras Kavaliauskas.

Dėl JVS įregistravimo įmonė kreipėsi į teisėsaugos institucijas išsiaiškinti ar teisėtai buvo įregistruota sutartis. O kol teisėsaugos institucijos nagrinėjo susidariusią situaciją, įmonė teikė administravimo paslaugas daugiabučio namo gyventojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Klaipėdos miesto savivaldybės įsakymu buvo panaikintas mūsų bendro naudojimo objektų administravimas name. Liepos 1 d. buvo pasirašytas namo perdavimo aktas ir administravimas perduotas naujai išrinktam administratoriui“, – sako A. Kavaliauskas.

A. Kavaliauskas pripažino, kad sąskaitas gyventojams įmonė nustojo siųsti tik liepos 1 d., tačiau į klausimą, ar gyventojų sumokėti pinigai už gegužės ir birželio mėnesius jiems bus grąžinti, neatsakė.

Visgi jis priminė, kad, jeigu gyventojai jaučiasi apgauti ir  jų netenkina naujojo administratoriaus teikiamos paslaugos, visada galima pakeisti namo administratorių surinkus daugumos daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų.

REKLAMA

Gyventojai patys nutarė pasikeisti įmonę

Savo ruožtu „Green admin“, naujoji namą administruojanti įmonė, sako priežiūrą perėmę, nes taip pareikalavo gyventojai. Tai buvo užregistruota RC, tad įmonė savo veiklą atitinkamame name ir vykdo vadovaudamiesi šiuo įgaliojimu.

„Daugiabučio namo bendrasavininkai daugumos sprendimu šių metų kovo 17 d. sudarė JVS, išsirinko įgaliotą namo atstovą ir sudarė administravimo sutartį su įmone. Visi priimti sprendimai užregistruoti RC bei pateikti Klaipėdos miesto savivaldybei, kaip kontroliuojančiai institucijai.

REKLAMA

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu gegužę panaikinti buvusio administratoriaus įgaliojimai“, – naujienų portalui tv3.lt laiške paaiškino naujasis namo administratorius „Green admin“.

Įmonė savo laiške naujienų portalui tv3.lt pridėjo, kad buvęs administratorius ignoruoja visus priimtus ir teisiškai įregistruotus gyventojų sprendimus, neperduoda objekto administravimo, gyventojų kaupiamųjų lėšų ir piktnaudžiauja gyventojų atžvilgiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tokia situacija yra susidariusi ir kituose daugiabučiuose namuose, todėl Klaipėdos miesto savivaldybė inicijavo administracinės teisenos procedūras buvusio administratoriaus atžvilgiu“, – sako naujasis namo administratorius.

Jei gyventojai kreipsis, administratorių išrinks savivaldybė

Savo ruožtu Klaipėdos miesto savivaldybės statinių administravimo skyrius praneša, kad savivaldybė administratorių keitimo procese nedalyvavo ir, kiek žino savivaldybė, patys namo patalpų savininkai sudarė JVS ir ją įregistravo RC nurodant, kad turto administratorius yra UAB „Green Admin“.

REKLAMA

„Šiuo atveju pateiktų duomenų teisėtumą tikrina VĮ „Registrų centras“, ir manytina, kad esantys įregistruoti duomenys apie JVS įregistravimą yra teisingi ir teisėti“, – portalui situaciją komentavo savivaldybė.

Visgi, tikėtina, kad jei gyventojai pasiskųs dėl dabartinio administratoriaus veiklos, naujasis namui bus paskirtas savivaldybės, nes, kaip laiške naujienų portalui tv3.lt nurodė Klaipėdos miesto savivaldybė, jeigu butų ir kitų patalpų savininkai neįsteigia gyvenamojo namo butų ir kitų patalpų savininkų bendrijos arba nesudaro jungtinės veiklos sutarties, taip pat jei bendrija likviduota arba nutraukta jungtinės veiklos sutartis, skiriamas bendrojo naudojimo objektų administratorius.

„Jeigu namo patalpų savininkų daugumos sprendimu bus priimtas sprendimas pakeisti namo bendrojo naudojimo objektų valdymo būdą, panaikinat sudarytą jungtinės veiklos sutartį, ir šis faktas bus registruotas RC, savivaldybė organizuotų namo patalpų savininkų balsavimą raštu dėl administratoriaus pasirinkimo iš pretendentų teikti administravimo paslaugas sąrašo. Atsižvelgiant į balsavimo rezultatus būtų išleistas savivaldybės direktoriaus įsakymas dėl patalpų savininkų pasirinkto administratoriaus paskyrimo“, – sakė miesto savivaldybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų