namo administratorius
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „namo administratorius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „namo administratorius“.
Gyventojai be žado: suniokojo jų balkonus, nors turėjo tvarkyti visai kitą daugiabutį?
Lietuviai neretai skundžiasi savo daugiabučių namų administratoriais, dažniausiai – jų atliekamais darbais ir itin didelėmis jų kainomis. Vis tik, kad ir kiek tenka mokėti, yra tikimasi, kad darbai bent jau bus atlikti ten, kur reikia, ir nebus pridaryta dar daugiau žalos. Tačiau atvejų būna visokių.
Už šlapimo ir tepalų pavalymą laiptinėje – 120 eurų, plius PVM: gyventojas netveria pykčiu
Daugiabučių priežiūrą ir remonto darbus miestuose organizuoja namų administratoriai. Ir nors gyventojams rūpintis papildomais darbais nereikia, tačiau kai kuriems iš jų nustatyti įkainiai tampa tikru galvos skausmu. Štai sostinėje esančio daugiabučio gyventojams namo administratorius paskaičiavo, kad už šlapimo ir tepalų valymą teks sumokėti daugiau kaip 120 eurų.
Patikrinkite sąskaitas už komunalines paslaugas: štai kaip administratoriai gali pelnytis iš gyventojų
Daugiabučių gyventojai viliasi, kad namo administratoriais pasamdytos įmonės rūpinsis jų gerove, užtikrins geriausią kainą, kokybę ir atsižvelgs į gyventojų norus bei nuomonę. Vis tik būna atvejų, kai namo administratoriai, ieškodami spragų įstatymuose, iš gyventojų, kaip sako jie patys, siekia tik pasipelnyti.
6 tūkst. eurų sąskaita už smėlį vaikams gyventojus ir pykdo, ir juokina: matyt, jį atveš iš Afrikos
Šiuo metu, išaugus kainoms, daugelis gyventojų taupo. Todėl vilniečiai, gavę pranešimą, kad už smėlio pakeitimą žaidimų aikštelėse ir dėžėse teks mokėti 6 tūkst. eurų, sujudo. Anot jų, kaina už smėlį tikrai per didelė. Tačiau darbus atlikusi įmonė aiškina, kad brangus ne smėlis, bet darbas, kuris buvo atliktas daugiausiai rankiniu būdu.
Būtų juokinga, jeigu nebūtų baisu: byrančių balkonų daugiabutyje problemą „išsprendė“ juos paramstę
Gyventojai piktinasi, kad vaikščiodami gatvėmis, turi saugotis byrančių balkonų. Tam, kad nenukristų jie paprasčiausiai paramstomi mediniais strypais. Daugiabutį administruojanti įmonė žada remontuoti avarinės būklės balkonus, tačiau sako, kad visiškai renovuoti namą gyventojai nesutinka.
Vilnietis socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo nuotrauka, kurioje matyti, kaip Naujamiesčio rajone sprendžiama byrančių balkonų problema: jie tiesiog paremti mediniais strypais.
Be gyventojų žinios paremontavo daugiabutį ir dabar reikalauja mokėti 37 tūkst. eurų: „Čia kažkoks kosmosas“
Vis dar esant aukštai infliacijai gyventojai bando taupyti, tačiau tai pavyksta ne visiems. Ir ne todėl, kad gyventojai iššvaisto pinigus pramogoms ar brangiems pirkiniams. Beveik visą algą tenka pakloti mokesčiams už butą. Vilnietė skundėsi, kad daugiabučio stogo remontas jai atsieis virš 600 eurų. Tuo metu namo administratorius įspėja, kad tai – dar ne pabaiga. Suremontuoti pavyko tik pusę stogo.
Todėl gyventojų laukia dar vienas remontas.
Gyventojus namų administratoriai laiko įkaitais: žmonės gauna dvigubas sąskaitas ir nežino, už ką moka
Daugėja istorijų, kaip gyventojai susiduria su piktavališku namų administratorių elgesiu. Namą administruojančios įmonės nesuteikia pakankamai informacijos, už ką ima pinigus iš gyventojų, o kartais gyventojų noras pakeisti administratorių baigiasi šnipštu – sąskaitas siunčia tiek senasis, tiek naujasis namo administratorius. Politikai siūlo iniciatyvas, kaip pažaboti savivalę, tačiau pripažįsta, kad bausti piniginėmis baudomis gali nepakakti.
Gyventojus papiktino namo administratorius: pinigus gauna, o daro ką nori – vietoje sienų suremontavo balkonus
Daugiabučio administratoriaus darbas yra padėti spręsti problemas, susijusias su pastato eksploatacija. Tačiau būna ir taip, kad jis elgiasi visiškai priešingai, nei prašo žmonės, kas mėnesį administratoriui mokantys mokestį už paslaugas.
Pavyzdžiui, gyventojai skundėsi dėl įskilusių daugiabučio sienų, tačiau įmonė vietoje jų suremontavo laiptinę ir balkonus.
Tuo metu savivaldybė ir mikrorajono seniūnas tikina, kad visi darbai atliekami teisingai, remiantis įstatymais.
Gyventojas piktinasi namo administratoriumi: darbų neatliko, sąskaitą išrašė ir dar į teismą padavė
Daugiabučio administratorius turėtų rūpintis gyventojų namais. Tačiau vietoje rūpesčio ir pagalbos galima sulaukti teismo bylos.
Klaipėdos miesto gyventojas Tadas (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai yra žinomi) pasakojo, kad bute trūkus vamzdžiui, namo administratoriaus atsiųsta avarinė tarnyba niekuo negalėjo padėti.
Tačiau 100 eurų sąskaitą už atvykimą išrašė, o kai ją atsisakė sumokėti buvo paduotas į teismą.
Administratoriai nepasidalija daugiabučio: darbus atlieka vienas, sąskaitas siunčia abu
Paprastai kiekvienam daugiabučiui, kuris nėra prižiūrimas jo savininko, namą administruojančią įmonę paskiria savivaldybė. Visgi gyventojai, jei jiems nepatinka namą administruojančios įmonės darbas, bet kada gali ją pasikeisti. Tačiau, pasirodo, būna ir taip, kad namo administratorius gali pasikeisti ir be dalies gyventojų žinios.
Tokia istorija pasidalijo į naujienų portalą tv3.lt besikreipę klaipėdiečiai.
REKLAMA
REKLAMA
Pakeitus daugiabučio administratorių – nebeaišku, kas turi mokėti už neatliktus darbus
Su namo administratoriumi problemų ar nesutarimų kyla ne vieno daugiabučio bendruomenei visoje Lietuvoje. Kartais gyventojams nepavyksta prisikviesti atsakingos įmonės atlikti reikiamų darbų, kartais jų atliekama per daug, o būna ir taip, kad vienai administruojančiai įmonei pakeitus kitą, kai kurie defektai susitvarkyti lieka patiems gyventojams.
Į panašią, kaip pastaroji, situaciją, pateko į naujienų portalą tv3.lt kreipęsis vieno sostinės daugiabučio gyventojas.
Laiptinės duris įdėjo taip, kad tenka daužyti galvas: kaltas administratorius ar gyventojų nesutarimai?
Vieno Vilniaus daugiabučio gyventojai spėlioja, kad, ko gero, vieninteliai Lietuvoje turi laiptinės duris, kurios įrengtos ant laiptų, todėl jos kabo tiesiog ore. Be to, durys pavojingos gyvybei: jau ne vienas gyventojas susitrenkė galvą ir susižeidė. Tačiau su namo administratoriumi teko kovoti 4 metus, kol galiausiai buvo pažadėta duris išimti.
Gyventojams įgriso daugiabutį prižiūrinti įmonė: tikrinkite sąskaitas, nes prašo mokėti už nebūtus dalykus
Gyventojai piktinasi, kad kiekvienas gedimas daugiabutyje jiems atsieina po kelis šimtus eurų. Tad gyventojai nebežino, ką daryti. Sako, kad turi dvi išeitis – tikrinti ir ginčytis dėl kiekvienos sąskaitos su namo administratoriumi. Arba nebekreipti dėmesio ir tiesiog mokėti, kiek jų prašo.
Vilniaus Karoliniškių mikrorajono gyventoja Indrė (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) portalui tv3.lt pasakojo, kad vandens vamzdžių remontas gyventojams iš viso atsieis daugiau nei 400 eurų.
Ginčai dėl daugiabučio mokesčių: gyventojai nesutinka mokėti už sandėliukus
Daugiabučio gyventojai piktinasi, kad namą administruojanti įmonė užkrauna jiems nepriklausančius mokesčius už sandėliukų priežiūrą. Anot gyventojų, savo nuosavybe jie rūpinasi patys, o pinigus už tai gauna namo administratorius. Tačiau įmonė tikina, kad sandėliukai priklauso požeminei automobilio stovėjimo aikštelei, o šios priežiūra turi rūpintis namo administratorius.
Būtinas remontas ar proga pasipelnyti? Daugiabučio gyventojai sulaukė įtartinų sąskaitų po 120 eurų
Daugiabučio gyventojai sutinka, kad būtinus remonto darbus būtina atlikti ir už juos susimokėti. Tačiau kai remontai pradėjo vykti kas dveji metai, žmonėms kilo įtarimų, kad iš jų norima pasipelnyti. Daugiabučio administratorius teigia priešingai – remonto darbai buvo būtini, nes elektros instaliacijos gedimas kėlė grėsmę ne tik žmonių turtui, bet ir gyvybei.
Nauju mokesčiu pasipiktinusiam vilniečiui atkirto – kiti moka dar daugiau
Gyventojai piktinasi namo administratoriaus sprendimu keisti esamus karšto vandens skaitiklius naujais, už kuriuos teks mokėti ir naują mokestį. Šilumos ir karšto vandens tiekėjas tikina, kad jau esamų skaitiklių patikra būtų brangesnė nei juos keisti naujais, o mokestis kitur dar didesnis.
Senų balkonų tvarkymas: rūpestis gyventojų saugumu ar noras pasipelnyti jų sąskaita?
Panašu, kad Vilniuje, Lazdynų mikrorajone, nukritęs balkonas išgąsdino visus – tiek daugiabučių gyventojus, tiek namų administratorius. Netrukus net neįspėjus gyventojų imta tvarkyti senus balkonus kitame sostinės rajone. O kiek tiksliai tai kainuos, nežino nei už tai mokėsiantys gyventojai, nei namo administratorius.
Naujosios Vilnios gyventoja Marija pasakoja, kad šiuo metu jos daugiabutyje prasidėjo fasado ir balkonų remonto darbai.
Daugiabučio gyventojai: susargdins ne virusas, bet namo administratoriaus elgesys
Karantino metu daugelio Lietuvos įmonių veikla sustojo arba persikėlė į elektroninę erdvę. Daugelis jų, bet kokiais būdais stengiasi padėti gyventojams šiuo sunkiu laikotarpiu. Tačiau kitos įmonės, anot tautiečių, elgiasi priešingai – karantino akivaizdoje bando pasipelnyti.
Daugiabučių gyventojai – remontų įkaitai
Daugiabučių namų gyventojai dažnai priversti permokėti už įvairias būsto priežiūros paslaugas, nes namų administratoriai suinteresuoti gauti kuo daugiau pelno, o bendrijų pirmininkai nesigaudo rinkos kainose. Neūkišką bendrijos pirmininką namo gyventojai gali lengvai pakeisti kitu, tačiau aklavietėje atsiduria tie, kurių namus prižiūri privačios bendrovės.