• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiabučio administratoriaus darbas yra padėti spręsti problemas, susijusias su pastato eksploatacija. Tačiau būna ir taip, kad jis elgiasi visiškai priešingai, nei prašo žmonės, kas mėnesį administratoriui mokantys mokestį už paslaugas.

Daugiabučio administratoriaus darbas yra padėti spręsti problemas, susijusias su pastato eksploatacija. Tačiau būna ir taip, kad jis elgiasi visiškai priešingai, nei prašo žmonės, kas mėnesį administratoriui mokantys mokestį už paslaugas.

REKLAMA

Pavyzdžiui, gyventojai skundėsi dėl įskilusių daugiabučio sienų, tačiau įmonė vietoje jų suremontavo laiptinę ir balkonus.

Tuo metu savivaldybė ir mikrorajono seniūnas tikina, kad visi darbai atliekami teisingai, remiantis įstatymais.

Prašo vienų darbų, daro kitus

Vilniaus Naujininkų mikrorajono gyventoja Rūta (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) sako, kad ne veltui dabar žmonės ieško butų naujuose daugiabučiuose. 

„Gyvenu sename daugiabutyje, tad remontas veja remontą. Vis tenka kažką tvarkyti. Viskas būtų gerai, jeigu turėtume gerą namo administratorių. Deja, dabar jis beveik nesirūpina mūsų daugiabučiu. 

REKLAMA
REKLAMA

Namą administruoja įmonė „Naujininkų ūkis“, o pokalbiai su įmonės darbuotojais dažniausiai primena galvos daužymą į sieną. Tačiau, anot jų, tai mes, mano gyventojai, nebendraujame ir nekalbame apie namo priežiūros reikalus“, – pasakojo moteris. 

REKLAMA

Anot jos, daugiabutį administruojančios įmonės darbuotojų kaltinimai kartais yra visiškai absurdiški ir nesuprantami. 

„Mes prašome tvarkyti, remontuoti daugiabutį. Tačiau remontai atliekami neatsižvelgiant į mūsų prašymus ir nuomonę. Pavyzdžiui, turime bendrus laiptinių balkonus kuriuos be gyventojų žinios ir sugalvojo tvarkyti įmonė.

Remontas atrodė taip:  uždėjo kelis naujus pagalius ir plastiko gabalą. Skarda niekas nepasirūpino, tad netrukus, po lietaus sušlapo namo sienos. Pranešėme apie tai daugiabučio administratoriui. Tačiau niekas taip ir nebuvo sutvarkyta. Tad iki šiol gyvename be apskardintų balkonų. Užtat suma už balkonų remontą buvo surinkta nemaža“, – piktinosi skaitytoja.

REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, dar vienas darbas, kurio ėmėsi namo administratorius – grafičių uždažymas.

„Jie buvo ant namo pamatų. Tad pusę pamatų uždažė, o kitą pusę, kur grafičių nebuvo nieko nedarė. Viskas būtų kaip ir gerai. Tačiau dabar skiriasi namo pamatų spalva, pusė namo nudažyta viena spalva, o kita pusė – jau kitokia spalva. Namas atrodo netvarkingai. Reikėjo arba viską vienodai uždažyti, arba nieko nedaryti“, – įsitikinusi Rūta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nemenkos sumos už neaiškius darbus

Anot skaitytojos, gyventojus labiausiai nustebino namo administratoriaus sprendimas šį pavasarį remontuoti vienos laiptinės įėjimą. 

„Remonto tikrai reikėjo, nes byrėjo tinkas. Tačiau įmonė kažkodėl suremontavo tik vieną laiptinę, nors jų būklė buvo vienoda. Visoms laiptinėms jau reikia remonto. 

REKLAMA

Tačiau labiausiai nustebino, tai, kad sumokėti už laiptinės remontą turėjo ne tik jos gyventojai, bet apskritai visas namas. Net ir tie žmonės, kurie nesinaudoja ta laiptine. Sąskaitos už remontą buvo išskaidytos pagal butų plotą. Tad pavyzdžiui, vienas butas turėjo susimokėti 45 eurus, kitas, didesnis, jau 82 eurus. Name yra 40 butų. Tad už vienos laiptines įėjimo remontą ir išdažymą, sakyčiau, nemenka suma. O už ką – neaišku“, – stebėjosi moteris. 

REKLAMA

Rūta tikino, kad apie įtrūkusias namo sienas gyventojai namo administratorių informavo jau seniai. Tačiau įmonė nieko nedaro. 

„Vis girdime tą patį atsakymą. Mums sako, kad bus paskelbti viešieji pirkimai ir sienos bus sutvarkytos. Bet jau metus laukiame ir nieko. Per įskilusias sienas į butus patenka drėgmė, todėl sienos pasidengia pelėsiu. 

Panašių problemų turime ir daugiau, skambiname, prašome namo administratoriaus padėti. Tačiau vietoje to įmonė pati nusprendžia ką nori remontuoti, o ko ne. Viskas baigiasi tuščiais pokalbiais ir didelėmis sąskaitomis už paslaugas, kurių nenorėjome. Kreipėmės ir į savivaldybę, tačiau jų atsakymas vienas – įkurkite namo bendriją. Daugiau jie niekuo padėti mums negali“, – skundėsi moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikina, kad darbus atlieka gyventojų prašymu

Vilniaus savivaldybės Būsto administravimo skyriaus vedėjas Marius Žvinklys tikino, kad susisiekė su Naujininkų seniūnu, kuris informavo, kad su minimo daugiabučio gyventojais nuolat bendrauja ir atliekant darbus, vykdo butų savininkų pageidavimus. 

„Daugiabučio administratorius „Naujininkų ūkis” yra organizavęs bendrojo naudojimo patalpų (džiovyklų) remontą 2018 m. pagal butų savininkų prašymus. Šiuo metų jokių balkono remonto darbų nevykdo. 

REKLAMA

Namo sienos nėra supleišėjusios. Namo sienos yra silikatinių plytų mūro ir įtrūkimų tarp plytų natūraliai gali pasitaikyti, bet jos nėra tokio pobūdžio, kad keltų pavojų namo konstrukcijoms ir jos neturi avarinės būklės pažymių. Norint atlikti tokio pobūdžio darbus, tai būtų galima padaryti pagal gyventojų prašymus ir gavus daugumos pritarimą“, – tikino specialistas. 

REKLAMA

Be to, jis pažymėjo, kad pagrindinis administratoriaus uždavinys – administruoti namo bendrojo naudojimo objektus – užtikrinti jų priežiūrą pagal teisės aktų nustatytus reikalavimus, įgyvendinti namo butų ir kitų patalpų savininkų su bendrąja nuosavybe susijusius sprendimus ir pavedimus. 

„Administratoriaus pareiga organizuoti namo techninę priežiūrą, paskirti asmenį atsakingą už techninės priežiūros atlikimą ir kartu su paskirtu namo techniniu prižiūrėtoju vykdyti namo priežiūrą taip, kad būtų užtikrinti namo esminiai statybos reikalavimai per ekonomiškai pagrįstą namo naudojimo trukmę“, – aiškino M. Žvinklys. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, administratorius namo remonto darbus planuoja atsižvelgiant į nuolatinių stebėjimų, apžiūrų, statinio tyrimų ar ekspertizės, energijos vartojimo pastate audito ar pastato energinio naudingumo sertifikavimo, ar šiluminės energijos sąnaudų analizės duomenis. 

„Kai namo būklės vertinimo išvadose nustatoma namo bendrųjų konstrukcijų ir patalpų būklė, bendrųjų inžinerinių sistemų defektai, kuriuos nelikvidavus nedelsiant gali kilti pavojus žmonių gyvybei, sveikatai ar aplinkai, arba galimi dideli materialiniai nuostoliai, administratorius turi nedelsiant atlikti nustatytų gedimų, defektų šalinimo, avarijų lokalizavimo ir likvidavimo darbus. Šiuo atveju remonto darbų atlikimui administratoriui nereikia gauti namo savininkų sutikimo. 

REKLAMA

Nustatytus namo bendrojo naudojimo objektų defektų ir deformacijų, dėl kurių negresia materialiniai nuostoliai, pavojus žmonių gyvybei, sveikatai ar aplinkai, šalinimo, atnaujinimo (remonto) darbus, bendrojo naudojimo inžinerinių sistemų, bendrojo naudojimo patalpų sanitarijos ir higienos reikalavimus užtikrinančius darbus valdytojas turi numatyti namo metiniame ar ilgalaikiame plane“, – sakė savivaldybės specialistas. 

Jis atkreipė dėmesį, kad jeigu ne mažiau nei ketvirtadalis patalpų savininkų kreipiasi į administratorių dėl remonto darbų atlikimo, administratorius organizuoja sprendimo priėmimą dėl remonto darbų atlikimo. Namo savininkams priėmus sprendimą atlikti remonto darbus, administratorius atlieka prašomus atlikti remonto darbus. 

Tai dar viena PARAZITINE organizacija. Daranti BIZNELI is nieko. !km2 betonavimo 360euru.
gerbiamieji imkit namo valdyma i savo rankas bus geriau.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų