Tūkstančiai gyventojų naudojasi skirtingomis lojalumo kortelėmis. Tuo metu prekybininkai skelbia, iki kada galioja jūsų turimose lojalumo kortelėse ar virtualiose programėlėse sukaupti pinigai.
Sukauptus pinigus ragina išnaudoti laiku
„Iki“ Komunikacijos skyriaus atstovė Milda Antainaitytė naujienų portalui tv3.lt patikslino, kad per kalendorinius metus sukaupti Ïki Taškai“ galioja iki kitų metų paskutinės sausio mėnesio dienos.
„Pavyzdžiui, per 2023 metus sukaupti „Iki taškai“ galioja iki 2024 m. sausio 31 d. Per nustatytą galiojimo laiką nepanaudoti „Iki taškai“ anuliuojami ir dalyviui nekompensuojami“, – kalbėjo ji.
M. Antanaitytė taip pat sako, kad pirkėjai dažnai savo pirkinių krepšelius planuoja pagal akcijas ir taikomas nuolaidas.
O štai „Maximos“ atstovai jau anksčiau skelbė, kad šiuo metu „Ačiū“ programa besinaudojančių klientų, kurie turi fizinę kortelę ir programėlę, yra beveik 2 milijonai.
Turintys prekybos tinklo „Maxima“ lojalumo korteles „Ačiū“, apsipirkdami kaupia joje pinigus. Tačiau, laiku neišnaudojus, visus juos galima prarasti.
Klientams primenama, kad per kalendorinius metus sukaupti „Maximos“ pinigai galioja iki kitų metų paskutinės vasario mėnesio dienos. Jei to nesuspėsite padaryti, sukaupti pinigai bus panaikinti.
„Didžioji dalis mūsų pirkėjų išnaudoja tuos pinigus iki metų galo. Likusi dalis klientų, kurie po priminimo kasose, kvite ar programėlėje pirmaisiais metų mėnesiais suskumba sukauptus „Maximos“ pinigus išleisti greičiau“, – anksčiau teigė prekybos tinklo atstovė Indrė Trakimaitė–Šeškuvienė.
Tiesa, kaip jau anksčiau rašė naujienų portalas tv3.lt, ne visose parduotuvėse pavyks tai padaryti, kadangi „Maxima“ uždaro kai kurias parduotuves.
Tuo metu „Rimi Lietuva“ ryšių su visuomene vadovė Eglė Krasauskienė komentavo, kad šiuo metu lojalumo programa naudojasi beveik 1 mln. klientų. Pasak prekybos tinklo atstovės, vartotojų skaičius, esą, nuolat didėja.
Tiesa, E. Krasauskienė atkreipia dėmesį, kad „Mano Rimi“ pinigai galioja vienerius metus nuo tada, kada jie buvo uždirbti.
„Tarkime, jei pinigus pirkėjas uždirbo liepos mėnesį, jie galios iki kitų metų liepos mėnesio, jei uždirbo gruodį – jie galios iki kitų metų gruodžio.
Taigi, sistema veikia lanksčiai ir pinigai visada galioja metus laiko, nesvarbu, kada jie buvo gauti, pirkėjai nėra apribojami su specialia data, iki kada juos galima būtų panaudoti“, – kalbėjo ji.
Tuo metu „Norfos“ komunikacijos atstovas Darius Ryliškis teigė, kad kaupiami „Norfos eurai“ galioja 6 mėn. nuo paskutinio pirkimo datos.
„Jeigu per paskutinius 6 mėn. nebus nė vieną kartą pasinaudota „Norfos“ nuolaidų kortele, „Norfos eurai“ bus anuliuojami“, – komentavo prekybos tinklo atstovas.
„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė teigė, kad metų pabaiga „Lidl Plus“ mobiliosios lojalumo programėlės naudotojams įtakos neturi.
„Geriausiais pasiūlymais jie gali pasinaudoti visus metus, tam nereikia ilgą laiką kaupti jokių taškų.
Kai programėlės naudotojo apsipirkimo suma per mėnesį pasiekia tam tikrą dydį, yra atrakinami specialūs nuolaidų kuponai. Tai gali būti galimybė įsigyti tam tikrų prekių už 1 centą, o pasiekus galutinį apsipirkimo sumos tikslą – suteikiama nuolaida visam krepšeliui“, – sakė L. Skersytė.
Nuolaidų kortelės – ne už dyką
Tiesa, gyventojams primenama, kad nors prekybininkų peršamos lojalumo programos tarsi ir leidžia sutaupyti, tačiau lojalumo programos yra vykdomos dėl siekio uždirbti daugiau pinigų, šiuo atveju – parduoti kuo daugiau siūlomų prekių.
Tad prekybos tinklai, kaip ir daugelis kitų verslų, yra suinteresuoti gauti pelną, o už tai gyventojai nejučiomis susimoka papildomai.
Pavyzdžiui, tam, kad galėtumėte dalyvauti skirtingose lojalumo programose, kai kurie prekybininkai iš jūsų gali paprašyti suvesti ne tik vardą ar pavardę, tačiau ir nurodyti gimimo metus, lyti ir t.t.